Wykłady i panele dyskusyjne, które odbędą się w ramach konferencji Design Forum 2019 będą nawiązywały do hasła tegorocznych targów Warsaw Home - „Jestem”. Jak już czas teraźniejszy przewodniego czasownika wskazuje, nie będziemy oglądać się za siebie ani pisać scenariuszy przyszłości. Głęboko skupimy się za to na aktualnych, gorących tematach, które kształtują międzynarodowy biznes wnętrzarski właśnie teraz. Zapytamy, jakie zagadnienia nurtują obecnie osoby zawodowo związane z designem i jakie są ich przemyślenia na temat zmian zachodzących aktualnie w branży.

Bez względu na to, czy odwiedzisz targi Warsaw Home i konferencję Design Forum w czwartek, piątek czy sobotę, każdego dnia będziesz mógł wysłuchać po jednym wystąpieniu z każdego z ośmiu pasm tematycznych. Spędzisz na Warsaw Home kilka godzin lub jeden dzień? Na pewno znajdziesz na konferencji temat bliski Twoim zainteresowaniom. Zostaniesz z nami dłużej? Świetnie - dowiesz się jeszcze więcej, ponieważ Twój ulubiony temat zostanie omówiony na scenie każdego dnia dokładnie o tej samej porze, z innej perspektywy.

Godziny ośmiu pasm tematycznych są stałe, ale każdy dzień ma inną myśl przewodnią. Pierwszy dzień konferencji upłynie pod hasłem świadomości zachodzących zmian („I am conscious”). W piątek porozmawiamy o odpowiedzialności w projektowaniu („I am responsible”). Sobotnie wykłady - jak na weekend przystało - będą o projektowaniu z myślą o dobrym samopoczuciu („I am well”).

Studio deFORM

Oczywiście to od Ciebie zależy, ilu wykładów i paneli dyskusyjnych wysłuchasz. Ze swojej strony obiecujemy, że nawet przez dwa czy trzy kwadranse, w przerwie między oglądaniem stoisk wystawowych na targach, uzupełnisz wiedzę i poznasz ciekawych prelegentów pochodzących z różnych stron świata.

Co nas czeka podczas wielkiego otwarcia Design Forum?

W czwartek piątek i sobotę startujemy o godz. 11.00 w ramach „Big Opening” - od razu z dużą dawką dobrej energii. Na otwarciu Design Forum omówimy w międzynarodowym gronie rolę targów i mediów w kształtowaniu biznesu wnętrzarskiego. W kolejnych dniach poznamy najlepszych architektów wnętrz w Polsce oraz wysłuchamy wykładu jednego z najsławniejszych i najbarwniejszych projektantów na świecie - Karima Rashida.

Karim Rashid

Drugie pasmo tematyczne będzie poświęcone aranżacji wnętrz. Swoimi doświadczeniami, wiedzą i talentem do kreowania przestrzeni podzielą się z nami: ceniony w Polsce i na świecie Robert Majkut, słynny Jaime Beriestain z Barcelony i ceniony duet ze szwedzko-brytyjsko-hiszpańskiej pracowni Cate & Nelson. „Interiors” - start o godz. 11.30.

Design w wersji makro, projektowanie wyposażenia wnętrz i trudny klient - tematy na Design Forum 2019

W samo południe poruszymy kwestie, które mają wpływ na designem w skali makro. W paśmie „Global Perspective” swoimi globalnymi punktami widzenia podzielą się z nami goście specjalni - redaktor naczelny portalu „Dezeen” Marcus Fairs oraz wybitni projektanci Christophe Pillet i Stefan Diez.

Kolejni światowej sławy prelegenci przybliżą nam temat zrównoważonego rozwoju. Z tym niezwykle trudnym, do końca niezdefiniowanym, a przez to skrajnie różnie interpretowanym i jednocześnie niesłychanie ważnym zagadnieniem w paśmie „Sustanability” zmierzą się: Richard Hutten, Luca Nichetto i David Trubridge.

Od lewej: Richard Hutten, Luca Nichetto i David Trubridge.

Spotkania z gośćmi specjalnymi będą kontynuowane w paśmie tematycznym „Domestic design”. O tym, na co zwrócić uwagę, projektując dzisiaj artykuły wyposażenia wnętrz, podpowiedzą: Job Smeets, projektanci ze studia deFORM oraz projektanci wyselekcjonowani ze strefy wystawowej IDEAS.

Oczywiście design to nie tylko wzory przemysłowe i produkcja w ogromnej skali. Czasami warto zaszaleć. O tym, jak łączyć projektowanie ze sztuką, w paśmie tematycznym „Design&Art” opowie trzech wszechstronnie uzdolnionych projektantów i artystów: Daniel Svahn, Matti Klenell i Matteo Cibic.

Od lewej: Daniel Svahn, Matti Klenell i Matteo Cibic.

Punktualnie o godz. 15.00 rozpocznie się pasmo tematyczne „Trending”. Jak sama nazwa wskazuje, będzie ono poświęcone kiełkującym tematom, które właśnie wchodzą do głównego nurtu. Specjaliści w swoich dziedzinach opowiedzą nam o projektowaniu wyposażenia mikromieszkań, co-livingów i - dosłownie - całym gąszczu zagadnień (i niespodzianek) związanych z roślinnością we wnętrzach.

Każdy dzień konferencji będzie miał mocne zakończenie. Codziennie od czwartku do soboty w godzinach 15.30-16.00 poruszymy na scenie inny trudny temat będący poważnym wyzwaniem projektowym. Zdrowie psychiczne, demencja, empatia, psychologia trudnej współpracy z klientami - dla naszych prelegentów nie ma tematów „Taboo”.

Plan wykładów na Design Forum 2019

Większość wykładów i paneli dyskusyjnych znajdujących się w programie Design Forum 2019 odbędzie się w języku angielskim. Wszystkie wystąpienia będą tłumaczone symultanicznie - odpowiednio - na język polski lub angielski. Wystąpienia nie będą nagrywane ani transmitowane w mediach społecznościowych. To, co wydarzy się na scenie zlokalizowanej w hali F w dniach 3-6 października, odbędzie się tylko raz. Nie będzie powtórek!

Przyjdź z otwartą głową. Powiedz „Jestem”. Usiądź i wysłuchaj wyjątkowych wystąpień na żywo. Jesteś. Będziesz?