Biurko, sekretarzyk i toaletka to must have każdego domu. Jednak znaleźć takie, które można nagrodzić godłem Must Have, jest bardzo trudno!

Pawlak & Stawarski zdobywają serca jurorów!

Jurorzy plebiscytu Must Have, na najlepiej zaprojektowane polskie produkty, co roku oglądają setki projektów. Niestety, liczba nie zawsze oznacza jakość. Wbrew pozorom najtrudniej jest znaleźć rzeczy najprostsze, ale i najważniejsze. Na przykład funkcjonalne biurko.

Sekretarzyk i toaletka mają wbudowane dodatkowe pomocniki na akcesoria. Toaletka dostępna jest wraz z lusterkiem o regulowanym mechanizmie pochylenia i możliwością obrotu.

Na szczęście młody duet designerów Pawlak & Stawarski potrafił znaleźć odpowiedź na to, jak powinno wyglądać biurko naszych czasów. Biurko jest częścią rodziny Lopp (producent Noti), w skład której wchodzą jeszcze toaletka i sekretarzyk. Meble zostały wykonane z litego drewna.

Pawlak & Stawarski
Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski ukończyli Wzornictwo Przemysłowe na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, dziś pracują na macierzystej uczelni. Od 2014 roku prowadzą własne studio projektowe, którego prace były wielokrotnie nagradzane. Ostatnio otrzymały prestiżową iF Design Award.

Ich szlachetny wygląd i minimalistyczny design są uniwersalne. Tym, co wyróżnia kolekcję, są fikuśne nogi przypominające literę igrek lub odcisk ptasiej nóżki na śniegu. Ten element konstrukcyjny jest jednocześnie dekoracją, mocnym kontrapunktem wyróżniającym meble w przestrzeni, a jednocześnie zapewnia mu stabilność.

Kolekcja dostępna jest w dwóch wymiarach blatu – 100 i 140 cm. Każdy element kolekcji zawiera szufladę na dokumenty, tablet lub drobiazgi.

Godło Must Have dla kolekcji Lopp

Godło Must Have dla kolekcji Lopp było pierwszym wyróżnieniem. Tym bardziej cieszy, że meble nagrodzono ostatnio prestiżową nagrodą iF DESIGN AWARD 2020 w kategorii Product. W tym roku konkurencja była ogromna, napłynęło ponad 7000 zgłoszeń z ponad 50 krajów.

Funkcjonalność nie musi oznaczać rezygnacji z dekoracyjności. Jednak w kolekcji Lopp wszystko rozgrywa się w subtelnych tonach i niuansach.

Cieszymy się, że kolekcja Lopp znalazła uznanie u międzynarodowego grona ekspertów oceniających projekty. Okazuje się, że uniwersalny język wzornictwa nie zna granic i przemawia do każdego, kto ceni sobie jakość, prostotę i pewną prawdę, która kryje się w dobrze zaprojektowanych produktach.

Spodobał Ci się artykuł? Koniecznie przeczytaj o innych laureatach nagrody Must Have:

 

Autor
Kim są Pawlak & Stawarski - laureaci godła Must Have?
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...