Jak urządzić długi przedpokój?

Proszę o pomoc przy aranżacji przedpokoju. Składa się z 2 części: pierwszej od strony drzwi wejściowych, szerszej z długą ścianą, druga część to tzw. strefa prywatna, gdzie są tylko wejścia do pokoi mieszkańców i do łazienki. Ta pierwsza część łączy się szerokim wejściem z salonem i kuchnio - jadalnią. Mam piękne, zabytkowe lustro i nie wiem, czy nie powinno być przewieszone na ścianę boczną (a we wnęcę, w której teraz wisi może ławka? Na długiej ścianie chciałabym białą cegłę, galerię luster, może biblioteczka?). A co w części prywatnej? Lubie wszystko co skandynawskie, loftowe. 

Proponuję powiesić zabytkowe lustro na ścianie po lewej stronie. We wnęce jak najbardziej dobrym pomysłem będzie postawienie ławeczki. Ściana po prawej stronie w białej cegle. Na wysokości wejścia do salonu galeria luster (rozwieszonych nieregularnie), nieco dalej biblioteczka.

Ściana z przejściem do drugiej części przedpokoju pomalowana na ciemno - szary kolor (ciepły odcień) - będzie pasował do podłogi oraz optycznie skracał długie pomieszczenie.

Jak urządzić długi przedpokój? Jak urządzić długi przedpokój?
Przedpokój - stan obecny. Przedpokój - propozycja pomalowania jednej ze ścian.

W drugiej części przedpokoju proponuję położyć na wszystkich ścianach tapetę z delikatnym wzorem (nawiązanie do stylu skandynawskiego).

W pierwszej w dwóch miejscach lampy w stylu loftowym (propozycje poniżej).

Jak urządzić długi przedpokój? Jak urządzić długi przedpokój?

Tapeta ścienna Valilla 421005, FLUGGER, 199,01 zł / rolka

Lampa wisząca Molecular I, szer. 480 mm, wys. 580 mm, AGA MARTIN, 1195 zł