Co zamiast drzwi do pokoju?

W moim niewielkim mieszkaniu mam duży problem. Urządzając je kilka lat temu wpadliśmy z mężem na pomysł, aby wejście z przedpokoju do pokoju dziennego było bez drzwi. Jednak teraz widzę, że nie było to dobre rozwiązanie. Chciałabym, aby wejście szerokości 125 cm było jakoś przesłonięte, może drzwi przesuwne? Chodzi mi o rozwiązania generujące jak najniższe koszty. 

Ze względu na usytuowanie drzwi wejściowych faktycznie byłoby lepiej zasłonić wejście do pokoju - dzięki temu będziemy się czuć bardziej swobodnie we własnym mieszkaniu.

Przejście między przedpokojem a salonem - widok od strony przedpokoju Przejście między przedpokojem a salonem - widok od strony salonu
Przejście między przedpokojem a salonem - widok od strony przedpokoju. Przejście między przedpokojem a salonem - widok od strony salonu.

Proponowałabym jednak zrezygnować ze wstawiania drzwi, które przy tych rozmiarach przejścia należałoby zrobić 2 - częściowe i zajmowałyby sporo miejsca. Alternatywą mogą być 2 zasłony umieszczone po bokach (mocowane na karniszu - szynie na suficie), które możemy w razie potrzeby zasłonić.

Zasłony zamiast drzwi - propozycja 1 Zasłony zamiast drzwi - propozycja 2
Zasłony zamiast drzwi, fot. www.loftandcottage.blogspot.com Zasłony zamiast drzwi, fot. www.sarfinger.pinger.pl