Funkcjonalne 2 - pokojowe mieszkanie

Proszę o wskazówki odnośnie urządzenia mieszkania. Przedpokój - gdzie szafy na ubrania, szafka gospodarcza lub na buty, miejsce do siedzenia, odłożenia zakupów, kluczy, gdzie dać lustro? Wejście do kuchni - z przedpokoju czy z salonu? Łazienka - gdzie pralka w zabudowie? (deweloper nie zgadza się, by była koło zlewu lub kabiny) Sedes przydałoby się trochę ukryć. Jak ustawić kabinę? Salon - jak sprawić, by był funkcjonalny i reprezentacyjny, a zarazem posiadał miejsce do pracy?

Niewielka przebudowa sprawi, że mieszkanie stanie się bardziej funkcjonalne

W przedpokoju schowek (S) na odkurzacz, mopa, deskę do prasowania, itp. Obok na ścianie po prawej stronie lustro. Pod nim można umieścić małą szafkę do odkładania kluczy. 

Przy drzwiach wyjściowych po lewej stronie szafka na buty z tapicerowanym siedziskiem, nad nią na ścianie haczyki na okrycia wierzchnie. Dalej pojemne szafy ubraniowe. W jednej z szaf można ukryć blat roboczy z komputerem i krzesłem - dzięki temu na co dzień miejsce do pracy będzie ukryte.

W salonie sofa, stolik kawowy, fotel i tv na ścianie (pod nim i nad nim szafki). Obok fotela komoda lub witryna. 

W kuchni w zabudowie meblowej lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka z półką, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, ponownie szuflady, na końcu wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie. Ponadto w kuchni stół z 3 krzesłami.

Funkcjonalne 2 - pokojowe mieszkanie Funkcjonalne 2 - pokojowe mieszkanie 
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy i aranżacji.

W łazience zrobiona wnęka w ścianie, w której można schować pralkę (PRAL)- wyżej półki z ręczniki i detergenty (wszystko schowane za uchylnymi frontami. Przy drugiej ścianie blat z umywalką i szufladami pod spodem (na kosmetyki). Na ścianie nad blatem lustro. W niedużej wnęce można zrobić półeczki na lekarstwa (zamykane uchylnym frontem z lustrem). Obok umywalki sedes podwieszany. Na końcu w miejscu, gdzie deweloper przewidział wannę - prysznic (PR.). Bez brodzika, z odpływem liniowym i zamknięty szklaną ścianą  z uchylnymi drzwiami.

W sypialni podwójne łóżko z szafkami nocnymi (ta w kącie większa, by maksymalnie wykorzystać miejsce do przechowywania - obydwie szafki na zamówienie u stolarza). We wnęce szafa ubraniowa.