Jaki kolor paneli do szarych ścian?

Zastanawiam się, jaki kolor paneli wybrać na górę domu i czy robić na całej górze jednakowe. Mamy tam duży przedpokój, dwa pokoje dziecięce i naszą sypialnię z łazienką i garderobą. Okna w kolorze złoty dąb, kolor ścian - chciałabym biały i którąś ścianę zrobić szarą, do tego drzwi będą ciemne lub jasnoszare (choć wolałabym białe). Myślałam o szarych panelach w całości, ale boje się, że ten szary zleje się ze ścianami i będzie za szaro. Myślę więc o ciemnym brązie w korytarzu i u nas w sypialni i nad szarymi panelami w pokojach dzieci (np. Egger Dąb Bardolino Szary).

 

Panele podłogowe Dąb Bardolino Szary AC4 8 mm H1056 Egger Classic

Proponowałabym położyć wszędzie na piętrze jednakowe panele - drzwi do pokoi będą przeważnie otwarte i będzie widać, że aranżacja piętra jest spójna. Ponadto jednolita podłoga sprawia, że przestrzeń wydaje się większa.

Panele Egger Dąb Bardolino będą dobrym wyborem. Aby korytarz nie wyglądał "za szaro", proponuję dać białe drzwi i białe listwy przypodłogowe - odetną poszczególne połacie szarości. Jeśli do tego dodamy obrazy lub zdjęcia w czarnych ramkach i czarne lampy sufitowe, stworzymy ciekawe i eleganckie wnętrze, które absolutnie nie będzie mdłe.

W sypialni do takiej podłogi będzie pasował fiolet.

W pokojach dziecięcych w zasadzie można użyć dowolnych kolorów. 

 
Panele podłogowe Dąb Bardolino Szary AC4 8 mm H1056 Egger Classic, fot. EGGER.