Przytulna nowoczesna jadalnia

Proszę o poradę, jak zaaranżować przestrzeń jadalnianą, która pełni równocześnie funkcję komunikacyjną, jest ciemnym korytarzem. Jakie dodatki na ścianach? Jak rozjaśnić to miejsce i zmienić wnętrze tak, aby korytarz stał się przytulną jadalnią.

Należy usunąć fioletowy fotel, który stoi przy stole - nie pasuje do całości. 

Stół z krzesłami przydałoby się przesunąć bliżej środka jadalni - może nie idealnie na środek, bo wtedy może zostać niewystarczająca ilość miejsca w części, która służy do komunikacji (jako korytarz) - wystarczy, że lewa krawędź stołu będzie w jednej linii z zakończeniem barku w kuchni (patrząc w stronę kuchni).

Lampę wiszącą trzeba przesunąć - w jadalni powinna być centralnie nad stołem

Wrażenie zaciemnienia pojawiło się za sprawą barku i hokerów. Ściankę barku, przy której stoją hokery proponuję pokryć szkłem w kolorze białym lub kremowym - w zależności od tego, jaki odcień mają szafki w kuchni (na zdjęciu nie widać zbyt dokładnie). Ponadto hokery do wymiany - posiadane nie pasują do aranżacji.

Zegar, który teraz wisi na ścianie po prawej stronie (patrząc w stronę kuchni) będzie wyglądał lepiej na po drugiej stronie jadalni - między drzwiami (prawdopodobnie prowadzącymi do piwnicy) a wyjściem z kuchni.

Na ścianie, gdzie jest grzejnik proponuję umieścić 2 białe panele dekoracyjne, które częściowo zasłonią grzejnik, ale nie będą blokowały przepływu ciepła.

Na barku nie należy stawiać żadnych kwiatów, ani obrazków.

Przytulna nowoczesna jadalnia Przytulna nowoczesna jadalnia
Obecna aranżacja jadalni.
Przytulna nowoczesna jadalnia Przytulna nowoczesna jadalnia
Hoker Clave, Actona, czarny, sztuczna skóra, wym 40,5 x 50 x 104 cm, FUTURI, 330 zł Panel ażurowy Mouk Lm Tree, biały, MDF, wym: 100 x 240 cm, DECOMANIA.PL, 675,90 zł / szt.