Otwarty salon w mieszkaniu

Jak funkcjonalnie zaprojektować kuchnię z wydzieloną przestrzenią na stół z 6 krzesłami? Czy otworzyć salon na przedpokój? Powinny się w nim znaleźć: sofa narożna, ława, tv, biurko na komputer. Czy dałoby się przysłonić delikatnie kuchnię ścianką, na której umieściłabym telewizor, czy takim rozwiązaniem pomniejszę przestrzeń i zabraknie miejsca na stół z krzesłami? Czy w kuchni na podłodze położyć płytki, czy tak, jak w salonie parkiet?

Proponuję usunąć ścianę między salonem i przedpokojem, a kuchnię przenieść pod okno - dzięki temu zyskamy wygodne miejsce na stół z 6 krzesłami, ponadto uda się wygodnie zaaranżować salon.

W kuchni w zabudowie meblowej lodówka (L), cargo, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, szafka narożna, szuflady, ponownie szafka narożna, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, na końcu zmywarka.

Jeśli chodzi o wykończenie podłogi - najlepiej będzie położyć ten sam materiał, który znajdzie się w salonie - jednolita podłoga sprawi, że wnętrze będzie się wydawało większe.

Otwarty salon w mieszkaniu Otwarty salon w mieszkaniu 
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut salonu z aneksem - propozycja aranżacji.