Dodatki do szaro - białego salonu

Chciałabym zakupić meble (szafka rtv, komoda) do salonu oraz dodatki. Zastanawiam się, w jakim kolorze powinny być - ściany są szaroniebieskie, dodatkowo biała cegła, jasna podłoga, kanapę wymienimy na czarny narożnik z ekoskóry. Salon połączony jest z kuchnią i jadalnią. Myślę o białych mebli, ale wydaje mi się, że mieszkanie będzie zbyto monotonne. Nie wiem czy jasne drewno będzie pasowało.

Salon z aneksem zostały zaaranżowane w ciekawy sposób, wystarczy kilka dodatków, by dopełnić całości.

Czarny narożnik jest dobrym wyborem. By aranżacja nabrała życia, nie trzeba wprowadzać dodatkowych kolorów. Proponuję zastosować czarno - białe akcenty w postaci zasłon i poduszek, które dodatkowo będą się ładnie komponowały z kanapą.

Dodatki do szaro - białego salonu Dodatki do szaro - białego salonu
Dodatki do szaro - białego salonu Dodatki do szaro - białego salonu
Obecna aranżacja salonu.

Firanki należy wymienić - te, które w tej chwili dekorują okno są zbyt wąskie. Powinny mieć szerokość 2 razy większą niż szerokość okna - wtedy będzie można je odpowiednio zmarszczyć i w salonie zrobi się przytulnie.

Meble - szafkę rtv i komodę proponuję kupić w kolorze czarnym. W salonie przeważają jasne kolory, więc spokojnie można sobie pozwolić na takie meble bez obawy, że przytłoczą wnętrze.

Dodatki do szaro - białego salonu Dodatki do szaro - białego salonu
Zasłona na kółkach, tkanina 137-53, wym: 130 x 260 cm, DEKORIA.PL, 165,90 zł / szt. Poszewka Audrey, HOME & YOU, 35 zł