Zmieniamy kolory w salonie

Proszę o pomoc w urządzeniu salonu. Aneks jest już gotowy (kupiliśmy mieszkanie na rynku wtórnym), salon i jadalnię zaaranżujemy na nowo. Chciałabym, by z salonem tworzył wspólna całość, ale nie potrafię dobrać mebli, ani ich rozmieścić. Zależy mi na dużej kanapie (mam już wybraną), stole dla 6 osób, witrynie na szkło, może komodzie. Tv - czy dobrym pomysłem będzie umieszczenie go na ścianie nad kaloryferem przy założeniu, że zabudujemy grzejnik?

Proponuję zachować wcześniejszy układ mebli, ponieważ był właściwy - stół jadalniany z krzesłami między aneksem kuchennym, a ścianą z małym oknem, sofa - jak na zdjęciu, tv - na ścianie nad grzejnikiem.

Zmieniamy kolory w salonie Zmieniamy kolory w salonie
Salon z aneksem - dotychczasowa aranżacja.
Zmieniamy kolory w salonie Zmieniamy kolory w salonie
Sofa Niko - model wybrany przez właścicieli do salonu. Przykładowa zabudowa grzejnika, fot. www.mobilicalvario.pl.

Grzejnik można zabudować w sposób pokazany na zdjęciu - ale proponuję zrobić ją w kolorze mebli kuchennych (ciemne korpusy). Biel nie będzie pasowała, ponieważ w kuchni jest beż i wenge, stół i krzesła będą w nieco jaśniejszym brązie - biel w salonie to już byłby nadmiar różnych kolorów.

Stolik kawowy z tej samej kolekcji, co stół i krzesła. Podobnie lampa podłogowa, którą stawiamy przy kanapie i 2 witryny, które wieszamy na ścianie tuż za lampą (witryny w 1 pionowej linii, tzn. jedna nad drugą z niewielkim odstępem).

Ściany w kuchni malujemy na biało, w salonie ścianę za sofą oraz 2 ściany z oknami malujemy jasnoszarym kolorem.

Na ścianie nad za kanapą można umieścić lustro w srebrnej ramie (najlepiej prostokątne).

Na ścianie przy stole zegar ścienny w srebrnym kolorze.

Jeśli aranżacja okazałaby się zbyt stonowana, można ją ożywić przy pomocy wzorzystych zasłon i poduszek (biało - czarnych).

Zmieniamy kolory w salonie Zmieniamy kolory w salonie
Stół i krzesła Inbox, MEBLE VOX, stół 1379 zł, krzesło 329 zł / szt. Ława Inbox, wym: 80 x 80 x 35 cm, MEBLE VOX, 399 zł
Zmieniamy kolory w salonie Zmieniamy kolory w salonie
Szafka wisząca pionowa Inbox, wym: 34 x 44 x 99 cm, MEBLE VOX, 529 zł Lampa wysoka Inbox, wys. 161 cm, MEBLE VOX, 599 zł