Jak ustawić meble w kawalerce?

Proszę o pomoc w rozmieszczeniu mebli w kawalerce dla singla. W salonie poza podstawowymi meblami potrzebuję biurka do pracy i szafek do przechowywania drobnego sprzętu elektronicznego.

W łazience proponuję zostawić takie rozplanowanie, jakie zostało zaproponowane przez dewelopera.

Ścianka między salonem i kuchnią została usunięta, by mieszkanie wydawało się bardziej przestronne a do kuchni wpadało światło. Przy ścianie z drzwiami wyjściowymi z mieszkania ustawiono stolik ze stołkami - stolik rozkładany, by w razie potrzeby można było go złożyć i uzyskać lepszy dostęp do lodówki. W zabudowie kuchennej od lewej strony: mała lodówka pod blatem (L), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka (Z, 45 cm szer.), płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem (zamiast 4 - palnikowej można zastosować 2 - palnikową), na końcu cargo. 

Przy tej samej ścianie w dalszej kolejności znalazła się pełna zabudowa od podłogi do sufitu. Można w niej ukryć szafy ubraniowe, biurko z krzesłem, szafki i szuflady na sprzęt i drobiazgi. W razie potrzeby nieduży fragment tej zabudowy (przy aneksie kuchennym) można wykorzystać na potrzeby kuchni.

Między przedpokojem a salonem znalazła się zabudowa na wymiar - od strony przedpokoju szafa ubraniowa z półkami na buty tuż przy podłodze oraz lustrem na drzwiach. Wieszaki na nakrycia wierzchnie można umieścić na ścianie na lewo od drzwi wejściowych do łazienki.

Od strony salonu niska szafka z szufladami lub półkami na sprzęty. Na szafce tv, powyżej szafki wiszące (częściowo oparte na ścianie, a częściowo zintegrowane z szafą w przedpokoju). W kącie obok sofy zamykane szafki (wszystkie meble w mieszkaniu sięgają do sufitu).

Ponadto w salonie znalazła się duża sofa z funkcją spania, stolik kawowy i fotel (również może być rozkładany).

Rzut mieszkania - stan obecny Rzut mieszkania - propozycja ustawienia mebli
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja ustawienia mebli.