Kuchnia przechodnia

Kuchnia ma dwa wejścia: od strony holu z drzwiami (90cm) i od strony jadalni (120 cm). Chciałabym mieć miejsce do siedzenia (wystarczy na dwa krzesła) w postaci stołu lub przedłużonego blatu. Zaznaczonej ścianki działowej jeszcze nie ma, więc jest możliwość jej przesunięcia. Nie chcę całej otwartej kuchni, więc barek śniadaniowy między kuchnią a jadalnią z góry odrzuciłam. Płyta grzewcza ma 90 cm szer., dlatego mam trudności z aranżacją. Proszę o poradę.

Proponuję zamienić miejscami ściankę i przejście między kuchnią i jadalnią. 

W projekcie znalazł się jednak barek z 2 hokerami, ale ustawiony w taki sposób, by był integralną częścią kuchni zamiast łącznikiem między dwoma pomieszczeniami.

Wysoki blat barowy został przedłużony na całą ścianę po prawej stronie (pod nim szafki z uchylnymi frontami lub szuflady).

W zabudowie przy ścianie z oknem od lewej: szafka narożna z koszami obrotowymi lub półką, szafka ze zlewem 2 - komorowym i koszami do segregacji śmieci, zmywarka, ponownie szafka narożna, płyta grzewcza o szer. 90 cm, pod nią centralnie piekarnik i 2 wąskie cargo po bokach, dalej szafki z półkami lub szuflady, na końcu lodówka.

Przejście z kuchni do jadalni ma 120 cm szer.

Rzut kuchni Rzut przechodniej kuchni - propozycja aranżacji 
Rys.1. Rzut kuchni. Rys.2. Rzut przechodniej kuchni - propozycja aranżacji.