Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Hajduk - producent ekologicznych wkładów kominkowych i kominków

Kominki

Hajduk

Firma Hajduk jest największym w Polsce i w Europie Wschodniej producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych. Dużą część produkcji stanowi export na rynki Unii Europejskiej i do krajów spoza jej granic. Produkcja odbywa się już od ponad 25 lat, uzyskane bardzo duże doświadczenie potwierdza m.in. System Zarządzania Jakością PN EN ISO 9001:2009.

Logo: Niskoemisyjne wkłady kominkowe - spełniają wymogi ekoprojektuWkłady Hajduk sprzedawane są w Polsce, na rynkach Unii Europejskiej oraz poza jej granicami. Zaawansowana konstrukcja palenisk oraz kontroli nad procesem spalania zapewnia spełnianie wymogów normy Ecoprojekt, która ma wejść w życie od 01.01.2022 roku na terenie całej Europy, choć aktualnie jest już wymagana przy instalacji wkładów kominkowych w Polsce w województwach wprowadzających uchwały antysmogowe, a więc w województwie małopolskim i śląskim, a od 01.11.2017 ma być również wymagana w województwie opolskim.

Wkłady Hajduk spełniają również jeszcze ostrzejsze wymogi emisyjne BImSchV Stufe 2 dla Niemiec, art.15A 2015 dla Austrii i LRV dla Szwajcarii. Emisje CO i pyłu zostały ograniczone do minimum znacznie poniżej tych wymogów, sprawność chwilowa dochodzi do 90% a sprawność średnia wynosi 85%, przyczyniając się do oszczędności na spalanym paliwie i ochrony środowiska naturalnego.

Przy produkcji wykorzystywane są m.in. wycinarki laserowe 2D i 3D, krawędziarki sterowane numerycznie, technologiczna linia malarska, roboty spawające sterowane numerycznie. Wkłady kominkowe Hajduk badane są we własnym labolatorium badawczym, co umożliwia stały rozwój produktów pod kątem czystości spalania i ograniczania emisji CO i pyłu, a także pod kątem uzyskiwanej sprawności, czystości szyby itp.

Kominek Imperial Extra 3 cm blat Volcano 2LTh51 Kominek Royal Extra Volcano 3PLh
Kominek Imperial Extra 3 cm blat Volcano 2LTh51 Kominek Royal Extra Volcano 3PLh

Wkłady kominkowe Hajduk posiadają bardzo bogate wyposażenie seryjne, m.in. spawany korpus wkładu bez użycia połączeń śrubowych, wysoki czopuch z rurą płomiennicą dla odzysku dodatkowej ilości ciepła, radiatory zwiększające powierzchnię grzewczą wkładu, regulatory do ręcznego precyzyjnego sterowania prędkością spalania, nóżki i śruby dla ustawienia wkładu i zniwelowania nierówności podłoża. Wyciągany popielnik w formie wiaderka, szeroki wybór modeli różniących się wielkością , kształtem drzwi.

Wkłady Hajduk zostały przebadane przez uprawniony do tego Instytut Techniki Grzewczej w oparciu o Europejską Normę PN EN 13229 i dopuszczone do sprzedaży w całej Europie. Wybierając produkty Hajduk wybieracie Państwo produkty wiodącego europejskiego producenta klasy Premium.

Pełna oferta na www.hajduk.eu

Odsłon artykułu: 201
Galeria zdjęć
Smart 2LXLTh, fot. Hajduk
Smart 2LXLTh, fot. Hajduk
Smart XLT, fot. Hajduk
Smart XLT, fot. Hajduk
Volcano DTh, fot. Hajduk
Volcano DTh, fot. Hajduk
Kominek Royal Extra Volcano 3PLUh, fot. Hajduk
Kominek Royal Extra Volcano 3PLUh, fot. Hajduk
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe