Porządek, ład i wyciszenie z nutą retro to określenia, które doskonale oddają charakter nowej realizacji studia architektury wnętrz Decoroom. Architekci oparli projekt na potrzebie uproszczenia przestrzeni i rozwiązaniach, które inwestorzy upodobali sobie z myślą o swoim wymarzonym miejscu.

Kuchnia na miarę oczekiwań

Katarzyna Fotek, architekt odpowiedzialna za projekt zabudowy meblowej w całym mieszkaniu oraz kuchni, zrealizowała projekt zgodnie z głównymi założeniami tworząc ascetyczną a jednocześnie praktyczną przestrzeń dla miłośników gotowania i przechowywania.

Kuchnię utrzymano w klasycznym kontraście - zabieg połączenia gładkich białych frontów i czarnego blatu sprawia, że ta strefa nabiera charakteru i nie przytłacza reszty mieszkania.

Funkcjonalna kuchnia w bieli i czerni
Bateria Active Plus SM, czarny mat
Nasza propozycja
Bateria Active Plus SM, czarny mat
Porcelanowe wazony Eva Solo Living
Nasza propozycja
Porcelanowe wazony Eva Solo Living
150 zł

Znajdziemy tu niestandardowo dużo miejsca do przechowywania: sporą liczbę dobrze rozplanowanych szafek i szuflad oraz pokaźny blat roboczy, który docenią nie tylko domowi kucharze. Cały blat ze spieku o bardzo wysokiej wytrzymałości doskonale poradzi sobie np. z wodą, tłuszczami, ale też z gorącymi i ostrymi narzędziami.

Ozdobna tapeta w sypialni

Zdrowy sen to luksus, który możemy sobie zapewnić poniekąd także odpowiednią aranżacją sypialni.

Architekt wnętrz - Joanna Węgłowska - niekwestionowaną "bohaterką" tej przestrzeni uczyniła ozdobną tapetę za łóżkiem, która w jednej chwili przenosi nas na łono kojącej natury. Utrzymany w niebieskościach i zieleni motyw drzew idealnie komponuje się z żółtymi i musztardowymi poduszkami oraz pledem w kolorze ciepłego brązu, który zachęca do otulenia się i odpoczynku.

Ozdobna tapeta w sypialni
Poduszka St. Tropez, 45x45 cm, żółta
Nasza propozycja
Poduszka St. Tropez, 45x45 cm, żółta
85 zł
Krzesło Tobias
Nasza propozycja
Krzesło Tobias
399 zł
Koc o ryżowym splocie
Nasza propozycja
Koc o ryżowym splocie
279 zł

Ciekawym elementem w sypialni są także metalowe drzwi z przeszkleniami, za którymi "ukryto" mały gabinet do pracy wstępnie przeznaczony na garderobę.

Komfortowe łazienki premium

W obydwu łazienkach dostrzeżemy kilka podobieństw, choć różni je przeznaczenie projektu. Lustra zamontowane na całej ścianie za umywalką i dekoracyjność sprowadzona do dyskretnych elementów, jak np. ozdobne płytki Aparici Carpet na podłodze, to elementy wspólne budujące spójny klimat.

Łazienka z wanną to strefa dla dzieci, ale jednocześnie będzie pełnić funkcję łazienki gościnnej, stąd architekci celowo unikali oczywistych dziecięcych motywów.

Łazienka
Umywalka nablatowa Modelo
Nasza propozycja
Umywalka nablatowa Modelo
430 zł
Gres szkliwiony, wzór marmur, White Stone Domino
Nasza propozycja
Gres szkliwiony, wzór marmur, White Stone Domino
86 zł

Druga łazienka to "strefa rodziców", gdzie postawiono na funkcjonalność i wykończenie materiałami klasy premium. Maksymalny komfort uzyskano za pomocą prysznica typu walk in z odpływem liniowym, deszczownicą podtynkową, a całość dopełniają stylowe drzwi do prysznica w metalowych ramach.

Łazienka
Dozownik na mydło Snake
Nasza propozycja
Dozownik na mydło Snake
110 zł

Strefa dla dzieci

W dwóch niestandardowo wyposażonych pokojach dziecięcych pojawia się szersza paleta barw. Jedno z pomieszczeń jest bowiem sypialnią, w której na jednej ze ścian króluje urocza tapeta z bajkowym motywem a drugie przeznaczono na miejsce do zabawy. W ten sprytny sposób bawialnia pozwala ujarzmić bałagan ułatwiając zachowanie porządku tam, gdzie najmłodsi mają się wyciszyć i spać.

Projekt pomyślano tak, by później z łatwością można było przearanżować oba pokoje na oddzielne sypialnie. Dedykowanym dzieciom rozwiązaniem jest również tapicerowane siedzisko w przedpokoju, czyli wygodna wnęka obita miękką odporną na zaplamienie tkaniną, która pozwoli maluchom wygodnie przygotować się na wyjście z domu.

Pod nim ukryto wysuwaną szufladę na buty i inne dziecięce drobnostki, które towarzyszom im podczas zabaw na zewnątrz. Dodatkowo pionowa wnęka od ziemi do sufitu optycznie podwyższa całe wnętrze, a granatowy kolor szafy nawiązuje do ściany w salonie zapewniając kolorystyczną i stylistyczną spójność.