Fyrklövern - popularna w Skandynawii od 1974 roku firma z branży ekskluzywnej porcelany, szkła i dekoracji wnętrz cieszy się coraz większym uznaniem Polaków. Jak firmie udało się to osiągnąć? I to w tak trudnych, pełnych wyzwań czasach? O niepowtarzalnym wzornictwie i wysokiej jakości produktów tej marki oraz planach na przyszłość rozmawiamy z Katarzyną Gorzkowską-Pasek, Dyrektor Generalną na Polskę i Węgry w firmie Fyrklövern.

Warto wspomnieć, że od momentu powstania w 1974 roku w Szwecji, marka Fyrklövern cieszy się niesłabnącym uznaniem najbardziej wymagających i świadomych dobrego stylu Klientów w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, a od kilku lat - w Polsce i na Węgrzech. Jeśli chodzi o produkty zadecydowały o tym najwyższej jakości materiały, unikalne wzornictwo, ręcznie malowane wzory oraz manualnie nanoszone dekory z 18-karatowego złota i prawdziwej platyny, a także oryginalne motywy i inspiracje, które od zawsze towarzyszą naszej ofercie. Produkty są projektowane przez uznanych twórców wyłącznie dla naszej firmy i pozostają niedostępne nigdzie indziej na rynku. Naszym priorytetem jest także i przede wszystkim zindywidualizowana obsługa Klienta. Te cechy i unikalność produktów w naszym portfolio oraz serwis na najwyższym poziomie, docenili bez wątpienia Klienci w Polsce.

Kolekcja CELEBRATION, Fyrklövern

Zadebiutowaliśmy na naszym rynku pod koniec 2014 roku. Prawie pół wieku doświadczenia w Skandynawii pozwoliło firmie ugruntować pozycję jednego z liderów w świecie porcelany oraz eksperta w zakresie aranżacji stołu. Potwierdzają to tysiące zadowolonych klientów, ale także liczne nagrody. W 2018 roku marka otrzymała wyróżnienie PRODUKT ROKU prestiżowego magazynu Dobre Wnętrze. Przypadło ono serwisowi POLSKA 100, którego ambasadorką została wielka artystka Grażyna Brodzińska. Kolejne trzy lata przyniosły nam uznanie w postaci tytułu Dobra Marka 2019/2020/2021 - Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii: Ekskluzywna zastawa stołowa.

Kolekcja POLSKA 100, Fyrklövern

Obecnie warszawski zespół polskiego oddziału firmy tworzy ponad 40 osób, które z pasją i kreatywnością angażują się we współtworzenie oraz lansowanie nowych trendów, a przede wszystkim dbają o najwyższy poziom profesjonalizmu w Obsłudze Klienta. Zaufanie naszych odbiorców jest bowiem dla nas najważniejsze. Jeśli chodzi o portfolio - Fyrklövern stale udowadnia, że na porcelanie i dekoracji stołu oraz wnętrz zna się jak mało kto. I chcemy, aby ta dewiza przyświecała nam przez wiele lat.

Kolekcja WAVE, Fyrklövern

Perfekcyjna aranżacja stołu - co doradzacie klientom? Jakie nowości przygotowaliście na rok 2021?

Niezwykle szerokie portfolio różnorodnych produktów w połączeniu z wyjątkowymi dodatkami oraz stałym śledzeniem najnowszych trendów przekłada się na perfekcyjny wygląd stołu. Doskonałym przykładem wyjątkowego dopasowania oferty do światowych gustów jest niedawne wprowadzenie, jednocześnie na rynku skandynawskim oraz polskim, wyjątkowej linii stoneware o nazwie WAVE. Jej wyróżnik w postaci ręcznie nanoszonych szkliwień sprawił, że linia szybko znalazła uznanie koneserów ekskluzywnego i niepowtarzalnego designu. Każdy element tej zastawy jest bowiem jedyny w swoim rodzaju i różni się nieco od pozostałych. Harmonijną spójność linii projektanci uzyskali poprzez podobne odcienie glazurowania. Co więcej linia wpisuje się także w trendy ekologiczne powstając w procesie zrównoważonej produkcji ograniczającej ingerencję w środowisko do minimum. Na rok 2021 planujemy inną niezwykłą linię - NORMA. Wypukły wzór w monochromatycznych czarno-białych kolorach został stworzony przez szwedzką projektantkę Charlotte Sjödell. Jest to linia ekskluzywna i wyrafinowana, ale przede wszystkim funkcjonalna. Chcemy bowiem - zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy spędzamy o wiele więcej czasu w domu, aby nasze produkty mogły być używane nie tylko przy szczególnych okazjach, ale przed wszystkim, żeby upiększały codzienne życie naszych klientów.

Kolekcja NORMA, Fyrklövern
Kolekcja NORMA, Fyrklövern

Podobno diabeł tkwi w szczegółach - jak zapatrują się na tę kwestię wasi projektanci?

Projektanci Fyrklövern doskonale wiedzą, że detale mogą zadecydować o naszym odbiorze nakrycia stołu. Stąd szeroka gama serwisów, ręcznie malowanych wzorów i dekorów m.in. z 18-karatowego złota i prawdziwej platyny oraz przepięknych dodatków, jaką oferują. Począwszy od serwisów kawowych uzupełniających doskonale zastawy obiadowe poprzez eleganckie szklanki, kieliszki i karafki, wysmakowane sztućce, aż po dopełniające całość wyjątkowe elementy wystroju wnętrz jak np. lampy, figurki z brązu, obrusy, wyroby ze szkła artystycznego, artykuły świąteczne, czy świeczniki. Dzięki temu Fyrklövern zaspokaja potrzeby każdego miłośnika ekskluzywnych i niebanalnych przedmiotów.

Po lewej kolekcja ÅSA’S CHRISTMAS, po prawej kolekcja szkła SILVIA, Fyrklövern

W ofercie marki znajdziemy prace najlepszych projektantów m.in. światowej sławy jubilerskiego duetu Gitte Dyrberg i Henning Kerna, czyli autorów inspirowanej diamentowym szlifem zastawy DIAMOND oraz cenionego szwedzkiego twórcy couture Larsa Wallina. Linia LACE jego autorstwa, urzekająca subtelnym wzorem koronki i mistrzowskim wykonaniem, stanowi oficjalny serwis prestiżowej restauracji Belvedere w Warszawie. Wśród sław pracujących z marką znaleźli się także cenieni rysownicy m.in.: Anne Rooslien, która dzięki dbałości o każdy szczegół stworzyła wyjątkowo realistyczne wizerunki 12 gatunków ptaków widocznych na zastawie NORDIC BIRDS , czy przepiękne skrzaty na zastawie SANTA CHRISTMAS.

Kolekcja LACE, Fyrklövern
Po lewej Kolekcja sztućców DIAMOND, po prawej Kolekcja SILVIA, Fyrklövern

Porcelana, artykuły dekoracji stołu i wnętrz, a zakupy online. Co firma oferuje Klientom?

Fyrklövern należy do Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego. Organizacja ta zrzesza najbardziej dynamiczne firmy działające w obszarze marketingu bezpośredniego i interaktywnego przestrzegające najwyższych zasad etycznych. Naszym priorytetem jest najwyższy poziom profesjonalizmu i zapewnienie bezpieczeństwa zakupów w Obsłudze Klienta przy realizacji wysyłek produktów online i offline. Gwarantujemy bezpieczny sposób dostarczenia i ewentualnej wymiany produktów bez konieczności wychodzenia z domu. W ten sposób każdy może bezpiecznie zamówić wybrane artykuły. W naszym asortymencie znajdziemy kultową propozycję - linię POLSKA 100, a także ulubione klasyki uwielbiane przez naszych klientów, jak np.: CELEBRATION, VICTORIA, DIAMOND, LACE, NORDIC BIRDS, czy wspomniane nowości WAVE i NORMA. Dodatkowo jak wspomniałam oferujemy sztućce, szkło i unikalne artykuły dekoracji wnętrz.

Kolekcja DIAMOND, Fyrklövern

Każda Pani domu ma w swoich zasobach przynajmniej jeden elegancki serwis obiadowy. Ale czy nie używamy ich zbyt rzadko? Nasi rodzice korzystali z nich tylko od święta, a jak jest dziś?

Polacy wyjątkowo mocno cenią tradycje rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie, a także doceniają wspólne posiłki będące ważnym fundamentem życia rodzinnego. Zwłaszcza jest to widoczne w obecnych, bardzo trudnych czasach pandemii, kiedy taka możliwość została nam mocno ograniczona, a wręcz odebrana.. Stół jednoczy rodziny nie tylko od święta. Każdy z nas docenił w ostatnim roku jeszcze bardziej wartość niedzielnych obiadów z bliskimi. Porcelana stała się jednym z elementów naszego życia codziennego. Podane na niej śniadanie lub poranna kawa wypita w przepięknej filiżance potrafią zapewnić wspaniały początek dnia. To samo dotyczy popołudniowych spotkań przy kawie i ciastku. Cieszy nas niezwykle, że Polacy pragną spędzać te momenty przy naszej zastawie stołowej. Klienci doceniają doskonałą jakość naszych serwisów, które z powodzeniem przekażą przyszłym pokoleniom. Obserwujemy także, że sięgają po nie chętniej niż ich rodzice, czy dziadkowie co związane jest z ich większą dostępnością. Oczywiście luksusowa porcelana wiąże się niejednokrotnie ze sporym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego nasza oferta umożliwia stopniowe skompletowanie zastawy i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta. Dla stałych odbiorców oferujemy także m.in. nieobciążające budżetu domowego systemy zakupu na raty.

Kolekcja VICTORIA, Fyrklövern

Jak prawidłowo dbać o porcelanę? Czy użycie zmywarki może ją zniszczyć?

Nasze produkty są nie tylko piękne, ale równocześnie funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu. I tym często różnimy się od innych dostawców. I dlatego mówimy o produktach na lata. Przykładowo nasze najnowsze linie z kamionki charakteryzują się wysoką jakością i wypalaniem w wysokich temperaturach. Nadaje to powierzchni naczyń twardości, która pozwala na wielokrotne użytkowanie wyrobów przez długi czas. Produkty nadają się do mycia w zmywarce, podgrzewania w piekarniku i kuchence mikrofalowej. Tak samo możemy postąpić z większością zastaw z porcelany - oczywiście przy zastosowaniu się do podanych przez nas zasad użytkowania. Dzięki temu jest nie tylko piękna, ale jednocześnie niezwykle funkcjonalna. Jest to dla nas kluczowe przy tworzeniu produktów.

Marka Fyrklövern pochodzi ze Szwecji. Jakie zatem różnice można zaobserwować pomiędzy skandynawskim, a polskim konsumentem?

Polscy konsumenci są nie tylko bardzo wymagający, ale jednocześnie niezwykle świadomi światowych trendów, których poszukują w ofercie. Zależy nam na produktach unikalnych, o najwyższej jakości, ponadczasowych i eleganckich dostarczonych z najwyższą starannością bezpośrednio do domu. Pod tym względem Polacy nie różnią się od Skandynawów. Właśnie dlatego premiery wszystkich naszych nowych linii mają miejsce w tym samym czasie we wszystkich krajach.

Po lewej seria z mosiądzu SCALLOP i zegar ścienny PAX, po prawej lampa stołowa SILVIA, Fyrklövern

Brzmi to bardzo ciekawie i optymistycznie. Jakie macie Państwo plany na najbliższy czas?

Fyrklövern opiera się na wieloletnim doświadczeniu eksperckim, ale jednocześnie zmieniamy się nieustannie zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami naszych Klientów.

Rok 2021 to czas zdecydowanego rozwoju e-commerce w Polsce. Efekty będzie można zobaczyć już niebawem. Stawiamy na rozwój w tym właśnie kierunku nie tylko z uwagi na zmiany na rynku spowodowane pandemią, ale przede wszystkim staramy się podążać za trendami, oczekiwaniami, a także zwyczajami naszych Klientów. Zakupy internetowe stają się nieodzownym elementem naszej codzienności, zarówno dla młodszych i starszych grup wiekowych. I w tym kierunku będziemy stale podążali.

Pojemniki i jajka porcelanowe z kolekcji MAGIC GARDEN, Fyrklövern

Korzystając z okazji - z ogromną radością potwierdzam, że już wkrótce będzie można zrobić zakupy w naszym zupełnie nowym sklepie internetowym! Oferta będzie składała się zarówno z gotowych zestawów porcelany i szkła, jak i pojedynczych elementów, które można dowolnie łączyć. W asortymencie znajdą Państwo także długo wyczekiwane sztućce, tekstylia, artykuły dekoracji wnętrz, czy gospodarstwa domowego. Oprócz wygodnej, bezpiecznej dostawy do domu i szybkich płatności oferujemy również możliwość zakupu na raty. Sklep znajdziecie Państwo pod adresem www.fyrklovern.pl. Zatem przed nami fascynujący czas oraz wiele wyzwań. Niezmiennie stawiamy na rozwój, aby usprawnić i uprzyjemnić proces zakupowy naszym Klientom, przy zachowaniu najwyższej jakości produktów i świadczonych usług.

Po lewej poduszki i latarenki z kolekcji DREAM, po prawej poduszki i lampa kolekcji ASPVIK, Fyrklövern

Dziękujemy bardzo i życzymy powodzenia.

Dziękuję serdecznie. Wszystkiego dobrego.

Więcej informacji na: www.fyrklovern.pl oraz na www.pieknyserwis.pl