Łazienka to nie tylko miejsce, w którym dbamy o higienę - coraz częściej łazienka to także oaza relaksu, miejsce, w którym szukamy odprężenia i oddajemy się rytuałom domowego SPA. Dlatego urządzając domową strefę kąpieli ważne jest, by w odpowiedni sposób dobrać kolorystykę wnętrza, materiały oraz rozwiązania, które nam w tym pomogą.

Jeśli lubimy długie, gorące kąpiele w wannie, warto zdecydować się na model wykonany z materiału kompozytowego Marble+, który dzięki specjalnej strukturze jest aksamitny oraz ciepły w dotyku i długo utrzymuje stałą temperaturę wody. Posiada też doskonałą izolację akustyczną, dlatego nie musimy się martwić, że dźwięk wody uderzającej o jego powierzchnię zakłóci chwile naszego odpoczynku.

Kąpiel we dwoje, czy czas tylko dla siebie? Komfort podczas kąpieli zapewnia również odpowiedni kształt i ergonomicznie wyprofilowane ścianki wanny. By cieszyć się relaksem w pojedynkę warto zdecydować się na model z wyższym podparciem pod plecy zapewniającym wygodną pozycję podczas kąpieli. Doskonale sprawdzi się w tej sytuacji klasyczna wanna OMNIRES VENEZIA lub model OMNIRES ATENA, który idealnie wkomponuje się w stylizowane wnętrza uzupełnione o armaturę w szczotkowanej miedzi antycznej.

Jeśli lubimy kąpiele we dwoje, zdecydujmy się na symetryczną wannę z odpływem zlokalizowanym centralnie, a baterię wannową zamontujmy po środku dłuższej krawędzi - pozwoli to na wygodny wypoczynek dwóch osób jednocześnie.

W przypadku wanien wolnostojących praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie wolnostojącej baterii wannowej, którą ustawiamy blisko wanny, by móc bez problemu korzystać z rączki prysznicowej, czy z łatwością dolać wody do wanny. Takie rozwiązaniem z wykorzystaniem wanny OMNIRES SIENA i baterii wolnostojącej OMNIRES Y sprawi, że poczujemy luksus w domowej atmosferze.

Ciekawym rozwiązaniem jest też stworzenie specjalnej zabudowy obok wanny, w której możemy zamontować baterię wannową 4-otworowową - zaletą tego rozwiązania jest ukryty wąż prysznicowy oraz dodatkowe miejsce na kosmetyki czy inne przybory do kąpieli.

Oprócz praktycznych aspektów wpływających na nasz komfort ważne są również walory estetyczne, które wzmacniają odbiór całości. Taką propozycją jest wybór wanny OMNIRES MONACO w czarnym, intrygującym wykończeniu o idealnie gładkiej, błyszczącej powierzchni.

Natomiast miłośnicy kąpieli pod prysznicem mogą stworzyć strefę regeneracji wyposażając ją w baterie prysznicowe z rączkami prysznicowymi ze zmiennymi strumieniami wody, które w zależności od intensywności strumienia mogą rozmasować napięcia w naszym ciele lub ukoić delikatnością. Maksymalne doznania oferuje model rączki 5-funkcyjnej OMNIRES YOSEMITE, która pozwala na szeroki wybór rodzaju strumienia.

Aby jeszcze pełniej cieszyć się z terapeutycznych właściwości prysznica warto zainwestować w boczne dysze do masażu, które dzięki kierowanemu strumieniowi wody rozmasują napięcia dokładnie tam, gdzie tego potrzebujemy. Dodatkową przyjemność zapewniają również odpowiednio dobrane deszczownice. Modele ze zmiennym strumieniem wody, np. OMNIRES WATERFALL pozwalają nam na wybór intensywności doznań - w zależności od potrzeb można wybrać delikatny, miękki strumień deszczu dla relaksujących odczuć lub intensywny strumień kaskadowy dla pełnego odprężenia.

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu - warto zadbać o to, by była to przestrzeń dająca schronienie i odpoczynek od codziennego chaosu.

Więcej informacji na: www.omnires.com/pl/