Stworzenie unikatowej atmosfery w łazience nie jest rzeczą niewykonalną. Wręcz przeciwnie - rozmaite rozwiązania aranżacyjne dedykowane do łazienek sprzyjają właśnie manipulowaniu wytwarzanym w niej nastrojem i klimatem. W rezultacie - możesz dziś zaaranżować łazienkę w zupełnie dowolnym stylu: marokańskich mozaik, angielskiej skromności i wygody, a także industrialnego minimalizmu. Rozwiązaniem zyskującym w ostatnim czasie na popularności jest połączenie motywów organicznych i zielonych, w celu wytworzenia atmosfery imitującej naturalny krajobraz. Poniżej dokonujemy przeglądu kilku ciekawych rozwiązań dedykowanych właśnie dla osób pragnących zamienić swoją łazienkę w prawdziwą dżunglę.

Płytki do łazienek - z motywami naturalnymi i organicznymi

Aranżowanie łazienki często rozpoczyna się od dwóch podstawowych spraw - od wyboru rodzaju płytek, za pomocą których wyłoży się powierzchnię podłogi i ścian. Jest to o tyle uzasadnione, że łatwiej jest dopasować meble i armaturę do koloru ścian, niż na odwrót. Dlatego, by uniknąć rozczarowań, polecamy rozpocząć właśnie od tego tematu.

Przeglądając ofertę dostępnych płytek podłogowych i ściennych, z pewnością zauważysz dużą ilość produktów z motywami roślinnymi i organicznymi. Popularnym rozwiązaniem jest także wybór płytek, których powierzchnia imituje strukturę różnych gatunków drewna. Płytki takie posiadają wysokie parametry estetyczne, świetnie wyglądają w zestawieniu z różnymi kolorami oraz stylizacjami, a ponadto doskonale imitują oryginalny materiał.

Ciekawym rozwiązaniem są także płytki heksagonalne, czyli sześcioboczne. Również one dostępne są w naturalnych odcieniach brązu, beżu, pomarańczy oraz zbliżonych do nich barwach. Płytki takie, ustawione jedna obok drugiej, imitują struktury występujące naturalnie w pszczelich ulach. Uzyskiwany za ich pomocą efekt aranżacyjny jest unikatowy i niepodrabialny.  

Dodatki z motywami roślinnymi - galeria polecanych produktów

Jak podkreślić obecność motywów organicznych i naturalny styl aranżacji w twojej łazience? Oczywiście - poprzez odpowiednio dobrane dodatki. Mogą one tworzyć bardzo rozbudowany zbiór, w którym znajdą się zarówno przyrządy codziennego użytku, jak i elementy stricte dekoracyjne. Tutaj skupimy się przede wszystkim na tych pierwszych - czyli stricte na wyposażeniu łazienki.

Sprawą podstawową jest dobór urządzeń, które będą wspomagać działanie armatury. Niezwykle popularne pod tym względem są deski wolnoopadające, których duża powierzchnia pozwala umieścić na nich rozmaite motywy graficzne. Szczególnie dobrze wyglądają deski z motywami kamieni, roślin, naturalnych lub podwodnych krajobrazów.

Dodatki do umywalki - stojak na szczoteczki, kubek, pojemnik na mydło - to również elementy, które można dobierać, kierując się ich potencjałem estetycznym. Modele prezentujące motywy organiczne mogą być pokryte drobnymi wzorami imitującymi kwiaty, listki lub gałęzie. Ponadto, znajdziesz dodatki wykonane w intensywnych odcieniach zieleni, podkreślające ostateczny efekt aranżacyjny.