Eleganckie, subtelne i jednocześnie bardzo efektowne. Kabiny prysznicowe o łagodnym designie stylowo uzupełniają wystrój wnętrza podkreślając jego charakter. Jakie modele znajdziemy w sklepach?

Kabina prysznicowa przestała być wyłącznie elementem wyposażenia wnętrza. To produkt, który pełni rolę zarówno funkcjonalną, jak i estetyczną. Idealnie dopasowany zapewnia komfort codziennego użytkowania i sprawia, że z przyjemnością będziemy korzystać z łazienki każdego dnia. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, może stać się główną dekoracją wnętrza lub subtelnie podkreślić jego wystrój. Jednak to kabiny o delikatnej i przejrzystej formie pasują do dowolnego stylu w jakim urządzone jest pomieszczenie. Co znajdziemy na rynku?

Kabiny w różnych kolorach

Niegdyś w łazienkach królowały przede wszystkim kabiny z chromowanymi profilami i okuciami. To oczywiście dobry wybór. Chrom jest ponadczasowy, nie rzuca się w oczy i pasuje do każdej aranżacji. Współgra też z tradycyjną armaturą i tworzy z nią doskonałą całość. Jednak dla tych, którzy chcą odejść od standardowych rozwiązań, ciekawą alternatywą będzie złoto, które w połączeniu z bateriami w tym samym kolorze jest w stanie zbudować niezwykle elegancką kompozycję i dodać wnętrzu odrobinę ekskluzywności.

W ofertach producentów znajdziemy też modele w czerni i bieli. Kabiny z serii "White" cechuje delikatność i lekkość. Czarne zaś pozostaną śmiałym barwnym akcentem i podkreślą ich prostą formę.

- Kolorowe kabiny prysznicowe nie muszą zdominować wnętrza. Mogą być subtelną ozdobą, jak również doskonale wpisać się w jego wystrój - przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. 

Subtelnie zamontowana

Kupując kabinę prysznicową warto zwrócić uwagę na to, że istnieje kilka sposobów jej montażu. W zależności od tego jaki wybierzemy, uzyskamy różne efekty estetyczne. Najlżejsze optycznie będą bezprofilowe kabiny mocowane za pomocą klamer. Niewielka liczba metalowych elementów oznacza bowiem maksymalną przejrzystość i subtelność.

- Myśląc o modelach montowanych za pomocą klamer, warto pamiętać, że występują one w wielu kolorach. Kabiny złote, białe czy czarne pozostaną delikatne i mogą być "wisienką na torcie" aranżacji wnętrza - mówi Hanna Błaszak.

Kabina krystalicznie czysta

Jeśli poszukujemy maksymalnej jasności i przezroczystości doskonałym wyborem będzie kabina prysznicowa z niezwykle przejrzystym szkłem UltraClear®. Wyróżnia je brak zielonkawej barwy, którą posiada szkło tradycyjne. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach, gdzie zależy nam na maksymalnym odwzorowaniu użytych kolorów. Jednak nie wszystkie marki posiadają w ofercie modele z takim rodzajem szyby. Szukajmy ich u renomowanych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość produktów i dodatkowo pokrywają tafle hydrofobową powłoką np. EasyClean® zabezpieczającą je przed zanieczyszczeniami i ułatwiającą utrzymanie kabiny w czystości.

Więcej informacji na: www.radaway.pl