Firma AWNIS prezentuje najlepsze sposoby na osłonięcie dużych przeszklonych okien lub drzwi przesuwnych. Mając na uwadze wystrój pomieszczeń, jak również wygodę proponujemy doskonale sprawdzające się rozwiązania.

Żaluzje drewniane w rozmiarze XL

Elegancję wraz ze zdecydowanym ociepleniem wystroju pomieszczeń z wysokimi sufitami, otwartą przestrzenią oraz dużymi oknami zapewniają drewniane lamele żaluzji o szerokości 50 i 70 mm firmy ANWIS. Nadają wyjątkowy charakter wnętrzom, ale również wbrew pozorom pozwalają dostarczyć stosunkowo dużo światła, bez konieczności podnoszenia żaluzji. Wszystko to za sprawą doskonale przemyślanych odstępów pomiędzy lamelami, które zwiększają się wraz z rozmiarem drewnianych listew. Te większe pozwalają zachować odpowiednie proporcje pomieszczeń, a także z uwagi na mniejszą liczbę lamel są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Jeżeli w osłanianym ciągu znajduje się wyjście na balkon lub taras, możemy podzielić na kilka oddzielnych sekcji osłon, dzięki czemu będziemy mogli nimi zarządzać zgodnie z naszymi potrzebami. Żaluzje drewniane ANWIS do dużych okien najczęściej mocowane są do sufitu lub ściany, a ich maksymalna długość może osiągnąć 3,6 m. Opcjonalne zastosowanie sterowania elektrycznego, sprawi że otrzymamy efektowną i praktyczną osłonę, która zapewni kameralny charakter we wszystkich osłanianych pomieszczeniach.

Harmonijkowe tkaniny

Z uwagi na różnorodne możliwości montażu i sterowania żaluzje plisowane ANWIS pozwalają znaleźć odpowiedni typ osłony do każdego rodzaju dużych przeszkleń.

W przypadku okien przesuwnych lub drzwi tarasowych możemy zdecydować się na modele montowane w świetle szyby, co w żaden sposób nie zakłóci ich swobodnej obsługi. Ten typ plis może również osłaniać okna o nietypowych kształtach. Dzięki dwukierunkowej obsłudze skutecznie ochronią nas przed spojrzeniami sąsiadów lub zaciemnią wnętrze, szczególnie gdy będziemy chcieli odpocząć. Całkowicie zsunięta osłona praktycznie nie zajmuje miejsca, co pozwala nam cieszyć się nieograniczonymi widokami. Największy obszar okna osłonimy wybierając sterowanie sznurkowe, w tej wersji to 2,3 metra szerokości.

Do większych przeszkleń, maksymalnie do 3 m szerokości, możemy zastosować klasyczne modele wielkogabarytowe mocowane są do ściany lub sufitu, sterowane łańcuszkiem koralikowym lub pilotem. Wśród plis znajdziemy tkaniny transparentne, półprzezroczyste oraz zaciemniające, w tym również termoizolacyjne, które zapobiegną przenikaniu ciepłego powietrza do wnętrza. Podobnie jak żaluzje drewniane, plisy możemy zamontować jedna obok drugiej, zwiększając tym samym zakres osłanianej przestrzeni.

Wolnowiszące rolety materiałowe 

Przeszklenia osiągające większe rozmiary niż standardowe, przesłonimy materiałowymi roletami wolnowiszącymi ANWIS, mocowanymi do sufitu lub ściany. Mają one prosty i łatwy w obsłudze mechanizm, a przy tym zajmują niewiele miejsca przy oknie. Dzięki temu idealnie odnajdą się w nowoczesnych aranżacjach, w których stanowią tło dla skrzętnie dobranych dodatków i dekoracji.

Tkaniny rolet materiałowych są impregnowane, co zabezpiecza je przed osadzaniem się kurzu. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość dopasowania stopnia przepuszczalności światła, adekwatnie do umiejscowienia oraz funkcji pomieszczeń. Materiały podgumowane skutecznie zabezpieczą wnętrze przed intensywnym słońcem oraz jego nadmiernym nagrzewaniem. Z kolei tkaniny półprzezroczyste i transparentne, rozproszą wpadające przez okno światło, zapewniając komfort świetlny we wszystkich osłanianych pomieszczeniach.

Oprócz rolet wolnowiszących dostępne są również modele w kasecie, które pozwalają ukryć cały mechanizm rolety. W zależności od preferencji osłona może być sterowana przy użyciu łańcuszka koralikowego lub pilota. Maksymalne gabaryty rolet materiałowych sięgają 4 m szerokości, co powoduje, że za ich pomocą przesłonimy praktycznie każde duże przeszklenie.

Wbrew pozorom, istnieje wiele rozwiązań dedykowanych do dużych okien, dzięki którym precyzyjnie dostosujemy ilość wpadającego do pomieszczenia światła, a tym samym zadbamy o komfortową temperaturę w jego wnętrzu. Wybierając spośród szerokiej oferty tkanin i osłon okiennych ANWIS przeznaczonych dużym przeszkleniom, jednocześnie uzyskamy idealny efekt dekoracyjny, który wprowadzi do naszych mieszkań ciepły i domowy klimat.

Więcej informacji na: www.anwis.pl