Pracujemy pilnie od poniedziałku do piątku i w tygodniu nie mamy ani siły, ani ochoty zajmować się domowymi porządkami. Kto wieczorem, po powrocie z pracy, ma jeszcze tyle samozaparcia, aby podjąć się wyzwania, jakim jest sprzątanie całego mieszkania czy domu? Jednak kurz pojawia się niezależnie od tego, czy tego chcemy, czy nie. Co jakiś czas musimy więc „ogarniać” naszą przestrzeń. Jak to zrobić, żeby się nie narobić?

W weekend wolelibyśmy odpoczywać, spędzać czas z rodziną i z przyjaciółmi. Jak więc wygospodarować jego wystarczającą ilość na sprzątanie? Przede wszystkim trzeba znaleźć sposoby na usprawnienie porządków domowych! Podpowiadamy, jak wykorzystać sprawdzone metody na błyskawiczne wykonywanie nielubianych prac oraz jak się nie bać i odważnie korzystać z nowych technologii, które są w stanie w naszym imieniu rozprawić się z brudem i kurzem.

Sprzątanie - najpierw sztuczki tradycyjne

Jeśli woda w wannie spływa coraz wolniej, najczęściej wcale nie musimy wzywać hydraulika, ani męczyć się, stosując tradycyjną sprężynę do udrażniania kanalizacji. Z powodzeniem jesteśmy w stanie udrożnić odpływ domowym sposobem. Wystarczy wsypać do niego około pół szklanki sody oczyszczonej, a następnie wlać szklankę octu. Po kilkunastu minutach wlewamy dużą ilość wrzątku i gotowe!

Piloty od telewizora czy sprzętu audio czyścimy szczoteczką do zębów zamoczoną w spirytusie. Przypalony garnek z łatwością uratujemy, wlewając do niego wodę i 2-3 łyżki… płynu do płukania tkanin! Po dwóch godzinach bez problemu umyjemy garnek, a wszelkie oznaki katastrofy znikną bez śladu. Z kolei przed przystąpieniem do umycia piekarnika warto wstawić do środka garnek z wodą i pokrojonymi cytrynami. Ustawiamy temperaturę na 150 stopni i czekamy, aż wytworzy się para, która zmiękczy wszystkie zabrudzenia - następnie z łatwością je usuniemy.

Warto też zająć się lodówką. Jak usunąć z niej brzydki zapach? Tu z pomocą przyjdzie pochłaniacz zapachów do chłodziarek Electrolux. Wystarczy umieścić go w lodówce, a wszelkie intensywne i nieprzyjemne zapachy zniknął jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Resztę zrobi za nas współczesna technologia

Gdy rozprawimy się błyskawicznie ze wszystkimi drobnymi pracami, przychodzi czas na nieco większe wyzwania. Jeśli jednak sięgniemy po zdobycze najnowszej techniki, będziemy zaskoczeni szybkością i jakością osiąganych efektów.

Zacznijmy więc od okien. Sięgnijmy po zgrabną, poręczną myjkę do okien i powierzchni płaskich Electrolux Well S7. Takie urządzenie gwarantuje zupełnie nowy poziom wygody i skuteczności sprzątania. Pozwala cieszyć się idealną czystością w domu, nie pozostawiając smug ani zacieków.

Wyposażona w akumulator litowy TurboPower, myjka Well S7 może pracować nieprzerwanie nawet do 90 min[1]. Urządzenie zachowuje wysoką skuteczność przez długi czas przy jednocześnie cichej pracy - poziom hałasu wynosi jedynie 60 dB. Mycie okien przy użyciu myjki Electrolux Well S7 trwa 3-krotnie krócej niż w przypadku tradycyjnych metod.

Nie ubrudzimy sobie nawet rąk, bo urządzenie to praktycznie za nas umyje okna i parapety. Na szybie nie pozostanie nawet najmniejsza smuga. Co jeszcze ciekawsze, urządzenie radzi sobie nawet z oczyszczaniem miejsc trudno dostępnych, które do tej pory spędzały nam sen z powiek.

Gdy tylko uporamy się z oknami, możemy już szykować się na piątkową imprezę. Jakim cudem? A odkurzanie? Od tego jest automatyczny odkurzacz PURE i9. To właśnie za jego sprawą tę znienawidzoną przez wielu czynność pokochają wszyscy. Chyba nawet panowie chętniej niż panie „zabiorą się za odkurzanie w domu”. Dlaczego?