Uporządkowanie mieszkania nie zawsze jest łatwe. Dobry plan i przydatne gadżety pomogą nam zapanować nad zimowym nieładem i w szybki oraz łatwy sposób przygotować się na powitanie wiosny. „Dobry początek ułatwić mogą nam sprytne organizery, które pozwolą na zagospodarowanie przestrzeni. Ich atutem jest to, że nie zajmują dużo miejsca, a przechowywane w nich rzeczy bezpiecznie doczekają kolejnego sezonu” - podpowiada ekspert klubu zakupowego Bonami.pl Marta Kmošenová. Jak zatem w kilku prostych krokach okiełznać zimowy bałagan?

Krok pierwszy - buty i torebki

Kolekcja zimowych butów czy torebek zwiększa się każdego roku. Wiosną ciepłe kozaki wymieniamy na letnie mokasyny, a ciemne torby na jasne i lekkie torebki. W tym miejscu pojawia się pytanie: gdzie zmieścić wciąż powiększającą się zimową kolekcję? Rozwiązań jest kilka, gdy dysponujemy większą przestrzenią możemy skorzystać z teleskopowego stojaka na buty. Posiada on regulację, co pozwala przystosować go do naszych potrzeb. Możemy też wykorzystać organizer, który pomieści aż kilkanaście par butów, a dzięki swoim gabarytom z łatwością zmieści się w szafie. Gdy obuwie mamy już posegregowane, czas zająć się torebkami.

- W przypadku torebek warto skupić się na ich właściwym przechowywaniu. Wiszący organizer z kieszonkami jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli na utrzymanie naszej kolekcji w jednym miejscu, a specjalne kieszonki stanowią świetną ochronię przed ich zabrudzeniem - wyjaśnia ekspert Bonami.pl

Krok drugi – ubrania

Ciepłe, puszyste swetry, getry czy zimowe kurtki - to tylko część zimowych ubrań, które wymieniamy na ich lżejsze wersje.

- Niezależnie od ilości miejsca, jakim dysponujemy w naszej garderobie, warto wziąć pod uwagę organizery. Ułatwią nam one uporządkowanie zimowych rzeczy. Na długie swetry czy tuniki dobrym wyjściem może okazać się pokrowiec na wieszak do garderoby, który ochroni ubrania przed kurzem i zabrudzeniami. W mniejszych pomieszczeniach znakomicie sprawdzi się organizer kompresowy. Jest to sprytne rozwiązanie, a dzięki możliwości kompresacji, a co za tym idzie zmniejszeniu objętości i wygospodarowaniu dodatkowej przestrzeni, nie zajmuje on za dużo miejsca - dodaje ekspert Bonami.pl.

Krok trzeci - okiełznanie drobiazgów

Buty i ubrania pogrupowane, więc możemy przejść do uporządkowanie drobiazgów. Te niepozorne, małe przedmioty wprowadzają do naszego mieszkania najwięcej chaosu. Podczas wiosennych porządków warto w pierwszej kolejności przejrzeć kosmetyczkę oraz biżuterię. Przeterminowane kosmetyki należy wyrzucić, a biżuterię i gadżety z zeszłego sezonu posegregować i schować.

- Schludna i zorganizowana toaletka to jeden z punktów na liście wiosennych porządków. W tym przypadku skorzystać można z organizera na kosmetyki z przegródkami. Ten łatwy produkt pomoże w uszeregowaniu naszych kosmetyków. Z kolei organizer wiszący na biżuterię pozwoli zapanować nad naszymi błyskotkami. Dzięki przegródkom, każda para kolczyków czy bransoletek będzie miała swoje miejsce - dodaje Marta Kmošenová.

Wraz z nadejściem wiosny przychodzi czas na zmianę pościeli. Ciepłą zimową wymieniamy na tę cieńszą i lżejsza. Praktyczny pojemnik na kołdrę pozwoli nam na właściwe przechowanie kołdry, ochroni przed kurzem, a miękki i elastyczny materiał zmieści się w każdej przestrzeni, nie zajmując przy tym za dużo miejsca.

Wiosenne porządki to dobry impuls do zorganizowania własnej przestrzeni. Pomocne gadżety ułatwią nam zapanowanie nad chaosem, tak aby kolejne sprzątanie przebiegło sprawniej, a nadwyżkę wolnego czasu możemy wykorzystać na wypicie dobrej kawy czy wyjście do kina.