Wszyscy z pewnością się zgodzą, że szafki na buty do małego przedpokoju powinny cechować się maksymalną funkcjonalnością. Najlepiej też, żeby - oprócz przechowywania - pełniły również inną dodatkową rolę: lustra, siedziska lub wieszaka, w zależności od modelu. Dzięki takim rozwiązaniom można w łatwy sposób zaoszczędzić miejsce i zyskać praktyczny mebel wielorakiego użytku. Poniżej kilka inspiracji szafek na buty do małego przedpokoju.

Szafka na buty z lustrem

By zaoszczędzić miejsce w małym przedpokoju, warto postawić na mebel wielofunkcyjny i zainwestować w zakup szafki na buty wyposażonej dodatkowo w lustro. To sprytny sposób na optyczne powiększenie niezbyt dużej przestrzeni i rozjaśnienie miejsca, do którego dociera niewielka ilość światła.

Mała szafka na buty to doskonały sposób na stylowe dopełnienie kompozycji przestrzeni, na którą zwykle nie poświęca się zbyt dużo czasu podczas urządzania.

Szafka na buty z siedziskiem

Szukając inspiracji do małego przedpokoju, warto rozważyć zakup szafki na buty z siedziskiem (kilka ciekawych propozycji można znaleźć na tej stronie: https://www.emag.pl/szafki-na-buty/c). To rozwiązanie nie tylko oryginalne, ale też praktyczne. Specjalne miejsce do siedzenia pozwala w komfortowy sposób ściągnąć buty po całym dniu - zwłaszcza te sznurowane lub wysokie.

Mebel tego typu szczególnie przyda się posiadaczom małych dzieci, którym często trzeba pomagać przy ubieraniu. Równie pomocny będzie w przypadku mieszkań zajmowanych przez osoby starsze, które na co dzień mają problemy z poruszaniem i podczas zakładania obuwia potrzebują asekuracji.

Mała szafka na buty z wieszakami

Szafka na buty do przedpokoju, połączona z wieszakami to rozwiązanie, dzięki któremu wszystkie niezbędne przed wyjściem z domu elementy garderoby można znaleźć w jednym miejscu. Ten wielofunkcyjny mebel sprawi, że nawet w małym przedpokoju będzie można umieścić buty, kurtki i płaszcze domowników, oszczędzając przy tym przestrzeń.

Wśród dostępnych modeli można znaleźć egzemplarze zabudowane (z umieszczonymi w środku półkami na buty i wieszakami na froncie), przeszklone (wewnątrz znajduje się miejsce na okrycia wierzchnie), a nawet modele 3w1, które łączą w sobie funkcję szafki na buty z siedziskiem i wieszakami.