Na co zwrócić uwagę przy zakupie parownicy do ubrań?  

Kluczowymi kwestiami przy wyborze parownicy powinien być czas nagrzewania oraz ilość produkowanej pary podawana w gramach na minutę. Oczywiście im więcej pary, tym lepiej, a prasowanie jest skuteczniejsze. Warto również zwrócić uwagę na konstrukcję: do wyboru jest parownica ręczna lub parownica stojąca.

Ta druga wytworzy więcej pary, ale zajmuje też więcej miejsca i jest droższa. Na co jeszcze zwrócić uwagę, aby parownica do ubrań steamer była funkcjonalna? Wielkość pojemnika na wodę. Możliwość działania w poziomie i pionie. Regulacja ilości pary. Długość przewodu. System odkamieniania. Zabezpieczenia np. automatyczne wyłączenie po określonym czasie.  

fot. Philips

Ile kosztuje parownica do ubrań?

Cena steamera (parownicy do ubrań) zależy od jej parametrów, dodatkowych funkcji i wyposażenia. Jednak nie zawsze wyższa cena oznacza lepsze urządzenie, dlatego poniżej przedstawiamy ranking, który pomoże odpowiedzieć na pytanie: jaka jest najlepsza parownica do ubrań? Ceny są bardzo zróżnicowane, ale za dobrą, ręczną parownicę trzeba zapłacić co najmniej 200 zł. Stojąca parownica do ubrań to wydatek na poziomie, co najmniej 300 złotych. Najlepsze urządzenia mogą kosztować 1000 zł i więcej, a automatyczna parownica to koszt nawet 3000 zł.

Parownica do ubrań – jaka najlepsza? Ranking modeli  

Parownica do ubrań – ranking ułatwia wybór najlepszego urządzenia, które będzie funkcjonalne, łatwe w użytkowaniu i dobrze dopasowane do potrzeb użytkownika. Jaka jest najlepsza parownica do ubrań?

Philips Steam&Go GC362/80  

Parownica do ubrań Philips to gwarancja jakości i funkcjonalności. Nagrzewa się w 45 sekund, dzięki czemu szybko jest gotowa do pracy. Automatyczny dobór temperatury minimalizuje ryzyko zniszczenia tkanin, a prasowanie w pionie i poziomie, czyni parownicę niezwykle praktyczną i wszechstronną. Maksymalne wytwarzanie pary 24 g/min pozwala na efektywne prasowanie ubrań, a blokada kapania sprawia, że parownica nie zostawia mokrych plam na ubraniach.  Philips Steam&Go GC362/80 można kupić za 299 zł.  

Silvercrest SDGS 1630 B1  

Parownica do ubrań Lidl to propozycja urządzenia stojącego, które w zestawie posiada wieszak. Ułatwia to prasowanie koszul, sukienek i płaszczy w pozycji pionowej, dzięki czemu można w prosty sposób usunąć wszystkie zagniecenia. Silvercrest SDGS 1630 B1 nagrzewa się w 60 sekund, a włączenia i wyłączenie przyciskiem nożnym zapewnia komfortowe użytkowanie. Dodatkowo dla bezpieczeństwa użytkownika parownica posiada ochronę przed przegraniem i automatyczne wyłączenie. Silvercrest SDGS 1630 B1 kosztuje 349 zł.

Parownica do ubrań TEFAL Access Steam Force DT8270

TEFAL Access Steam Force DT8270 uzyskuje wysokie noty we wszystkich rankingach ze względu na szybkie nagrzewanie, regulację poziomu pary i automatyczne wyłączenie parownicy. Ceramiczna stopa, wyrzut pary 30 g/min i dodatkowy wyrzut pary oraz bogate wyposażenie (m.in. nasadka do delikatnych tkanin) sprawiają, że urządzenie jest niezwykle wygodne w użytkowaniu, a prasowanie jest bardzo skuteczne, umożliwiając szybkie odświeżenie ubrań i pozbycie się zagnieceń. Ten wyjątkowy steamer dostępny jest za 349 zł.

fot. Tefal

Parownica MPM MZP-01  

Niesamowite połączenie wysokiej jakości, funkcjonalności i niskiej ceny. Czas nagrzewania wynosi jedynie 30 sekund, a urządzenie oferuje ciągły wyrzut pary na poziomie 35 g/min, co ułatwia bezpieczne usunięcie nawet trudnych zagnieceń z najdelikatniejszych tkanin. Do urządzenia dołączona jest welurowa nakładka, której warto używać do najdelikatniejszych tkanin oraz końcówka ze szczotką do grubych materiałów. Wadą może być niewielki zbiornik na wodę o pojemności 250 ml, ale wynagradza to niska cena i pozostałe cechy urządzenia. Parownica MPM MZP-01 kosztuje jedynie 119 zł.

Tefal Ixeo Power QT2020  

Stojąca parownica do ubrań Tefal Ixeo Power QT2020 to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Duży, stały wyrzut pary na poziomie 90 g/min zapewnia szybkie i efektywne prasowanie, a dodatkowo urządzenie oferuje uderzenie pary na poziomie 200 g/min do najcięższych zagnieceń. Przewód o długości 1,9 metra zapewnia znaczną swobodę ruchów, a zbiornik na wodę o pojemności 1,1 litra ogranicza konieczność ciągłego uzupełniania wody. Tefal Ixeo Power QT2020 umożliwia prasowanie w poziomie, pionie i pod kątem 30 stopni, więc sposób prasowania można szybko dopasować do aktualnych potrzeb. Parownica do ubrań Tefal Ixeo Power QT2020 dostępna jest od 1699 zł.