1. Xiaomi Vacuum S10 - tani skuteczny robot sprzątający do 1000 zł

Robot odkurzający Xiaomi Vacuum S10 z opcją mopowania, w sklepach internetowych cieszy się dużą popularnością i uzyskał bardzo dobrą średnią ocenę 4,8 na 5 możliwych gwiazdek. To skuteczny sprzęt z zadowalającymi parametrami za relatywnie niewielkie pieniądze. Wyposażony został w niezbędne funkcje takie jak mopowanie podłogi, programator pracy, wirtualna ściana, czujniki antykolizyjny i uskoku podłoża, inteligentny zbiornik na wodę, nawigacja laserowa oraz inteligentne mapowanie powierzchni. Przydatny jest również filtr EPA E11, umożliwiający efektywną filtrację powietrza.

Podczas korzystania z aplikacji w telefonie można nadzorować pracę urządzenia i ustawiać różne tryby czyszczenia powierzchni. Czas pracy robota to 130 minut, natomiast czas ładowania 390 minut. Po ukończonej pracy robot wraca do bazy i automatycznie się ładuje. Opcja mopowania podłogi skupia się raczej na jej odświeżeniu. Użytkownicy chwalą natomiast robota odkurzającego za umiejętność odkurzenia nawet grubego dywanu, dokładność pracy, bezproblemowe pokonywanie progów, automatyczną modyfikację trasy po przestawieniu mebli i dokładne zbieranie sierści pupili z siłą 4000 Pa. Urządzenie występuje w kolorze białym i można kupić go już za 799 zł. 

2. ROBOROCK S8 - robot odkurzający ze skuteczną funkcją szorowania podłóg

Do wszystkich wymienionych w poprzednim urządzeniu standardowych funkcji automatycznego odkurzacza producent dodał technologię sonicznego mycia podłóg z inteligentnie unoszonym mopem. Oznacza to, że podłoga szorowana jest ze stałym naciskiem przy użyciu wibracji o wysokiej prędkości 3000 razy na minutę. Przydatnymi funkcjami są także inteligentne sugerowanie stref wykluczonych, system mapowania wielu pięter oraz możliwość ustawienia ładowania urządzenia poza godzinami szczytu, co pozwala korzystać z tańszej energii.

Czas pracy urządzenia wynosi 180 minut, czas ładowania 360 minut, natomiast siła ssąca to 6000 Pa. ROBOROCK S8 uzyskał ocenę 4,9 na 5 gwiazdek i jest zdecydowanie polecany przez użytkowników, którzy do największych zalet sprzętu zaliczają podwójne gumowe wałki, skutecznie zbierające długie włosy bez wplątywania, dużą moc ssania, a także usuwanie nawet zaschniętych plam z podłogi oraz śladów łap zwierząt domowych i ich sierści. Robot odkurzający ROBOROCK S8 produkowany jest w kolorze białym oraz czarnym i można kupić go za około 2000 zł.

3. RoboJet X-One 2 PRO - robot z automatycznie opróżnianym pojemnikiem na bród

RoboJet X-One 2 PRO jest urządzeniem, wyprodukowanym przez uznaną polską markę, co umożliwia zamówienia robota w internetowym sklepie producenta. Robot odkurzający ma funkcję mopa, produkowany jest w kolorze białym i oferowany jest w cenie nieco ponad 2200 zł. Użytkownicy ocenili urządzenie na 4,9. Sprzęt sprzątający wyposażony został w laserowe skanowanie przestrzeni, system odkurzania i mycia podłóg jednocześnie, możliwość kontroli przez aplikację mobilną i co najważniejsze automatyczne opróżnianie zbiornika na bród do stacji dokującej.

Producent informuje, że funkcja ta działa do 60 dni, co znacznie ogranicza obsługę robota. Moc ssąca urządzenia to 3000 Pa i jest to jeden z cichszych odkurzaczy automatycznych na rynku, ponieważ poziom głośności podczas pracy wynosi zaledwie 60 dB. Przydatny jest również inteligentny 3-stopniowy system mopowania podłóg, umożliwiający dobór intensywności mopowania do rodzaju podłogi, system rozpoznawania dywanów oraz 3 poziomy elektronicznego dozowania wody. W komentarzach użytkownicy chwalą szybki i sprawny serwis, skuteczność, niski poziom hałasu, dokładność, solidne wykonanie i komunikaty wydawane w języku polskim.

4. Dreame L20 Ultra - robot odkurzający ze stacją czyszczącą i długim czasem pracy

Robot odkurzający Dreame L20 Ultra wyposażony został w stację czyszczącą, czyli automatyczne opróżnianie zbiorników na wodę i kurz pomiędzy cyklami sprzątania. Ponadto czyści również i suszy pady mopujące, a główny pojemnik na zanieczyszczenia ma pojemność aż 3,2 litra, co pozwala na opróżnianie go co 75 dni. Kolejną pozytywnie zaskakującą funkcją jest automatyczne wydłużenie obu padów mopujących, a co za tym idzie samoczynne dostosowanie do kątów i krawędzi. Jeśli urządzenie wykryje dywan, od razu podnosi pady mopujące, aby nie myć tej powierzchni.

Sprzęt podczas mycia podłogi wyłącza wentylator, dzięki czemu zadanie wykonuje w ciszy. Producent w robocie odkurzającym zastosował gumowe rolki zbierające, 3-stopniową regulację namoczenia mopa, precyzyjny system nawigacji, system automatycznego rozpoznawania zanieczyszczeń oraz system ssania o sile 6000 Pa z 4 poziomami ssania. Czas pracy urządzenia to aż 260 minut, natomiast czas ładowania 390 minut. Użytkownicy ocenili urządzenie na 4,9, a w opiniach chwalą dokładność wykonanej pracy oraz system czyszczący, a konkretnie brak konieczności skupiania się na częstym opróżnianiu pojemników na kurz i brudną wodę, ponieważ obsługa zostaje ograniczona do jednego razu na 45-60 dni. Za robota odkurzającego Dreame L20 Ultra trzeba zapłacić minimum 2500 zł.

5. Welltec Probot R10 Ultra ze stacją 8w1 - wszechstronny robot odkurzający

Urządzenie jest robotem sprzątającym nowej generacji wyposażonym w rewolucyjną stację dokującą, 2 obrotowe mopy oraz system nawigacji 3D AI. Oprócz wszystkich niezbędnych funkcji producent zastosował w urządzeniu sterowanie głosowe, zdalne sterowanie przez aplikację WiFi, mopowanie z naciskiem aż 10 N, 4-stopniową regulację siły ssącej, automatyczne podnoszenie mopów, dotykowy panel sterowania, inteligentne czujniki w technologii 3D AI, blokadę dziecięcą, niezależne zbiorniki na kurz i wodę i zabezpieczenie przeciw wplątywaniu się włosów.

Do urządzenia dołączony jest duży zestaw akcesoriów, zawierający 44 elementy. Czas pracy robota sprzątającego to aż 300 minut, a czas ładowania wynosi 360 minut. Na szczególną uwagę zasługuje stacja dokująca, która jest wręcz rewolucyjna. Urządzenie samodzielnie: wyczyści mopy w trakcie sprzątania i wysuszy je po pracy, opróżni zanieczyszczenia i brudną wodę, uzupełni wodę, zidentyfikuje przeszkody, zwiększy moc na dywanie i uniesie mopy oraz wyczyści stację. Wygląda na to, że człowiek nie jest mu do niczego potrzebny.

Na urządzenie obowiązuje 5 -letnia gwarancja. Użytkownicy przyznali ocenę 4,95, a użytkownicy w opiniach zachwalają niezwykle samodzielną stację dokującą, bardzo wydajne odkurzanie i mopowanie, częste czyszczenie mopów w czasie sprzątania, co ogranicza roznoszenie brudu oraz komunikaty w języku polskim. Za ta wielofunkcyjną maszynę należy zapłacić około 3000 zł.

Autor
Tylko irobot Roomba? Roboty odkurzające i ich alternatywy - ranking sprzętów dostępnych na rynku
Dagmara Kasprzyk-Rogal
Dekorator wnętrz, kosztorysant budowlany, copywriter, wykształcenie ekonomiczno-administracyjne. Kobieta wielu pasji, z których największą jest tematyka wnętrzarska. Od...