Szafka do łazienki

Jakiego koloru szafka pod umywalkę będzie pasowała do mojej łazienki? Generalnie chciałabym zgasić nowoczesność tej łazienki szafką, oświetleniem i lustrem. Z szafki nad sedesem chciałabym zrezygnować, a jedynie zrobić coś większego pod zlew. 

 

Wystarczy kilka detali, by sprawić, że ta łazienka stanie się bardziej przytulna. Jeśli szafka nad sedesem ma zostać zlikwidowana, proponuję w to miejsce zrobić zabudowę g-k tej samej wielkości i pokryć ją płytkami, które będą na zabudowie Geberitu - będzie to wyglądało lepiej niż gdyby zostawić nad sedesem pustą ścianę.

Szafka do łazienki
Szafka do łazienki
Projekt łazienki.

Proponuję zamówić szafkę pod umywalkę na wymiar u stolarza - w fornirze lub okleinie w kolorze orzecha (inspiracja na zdjęciu poniżej). Szafka powinna być na całą szerokość wnęki, w której się znajdzie (po prawej stronie do samej ściany). Blat można wykonać z kamienia - zbliżonego kolorem do płytek ściennych - ten materiał nadaje się do kontaktu z wodą o wiele bardziej niż fornir lub okleina. Żeby dodatkowo ocieplić aranżację, należy zamienić białe żaluzje w oknie na drewniane w kolorze szafki, która będzie pod umywalką.

 

Przy ścianie po drugiej stronie (między wanną a lustrem) można postawić siedzisko w takim samym kolorze, jak szafka pod umywalką (również na zamówienie u stolarza). Poniżej inspiracja do wykonania takiego siedziska. Ten detal nie tylko urozmaici aranżację, ale będzie również funkcjonalny - można na nim położyć ubranie przed kąpielą.

 

Lustro na ścianie nad umywalką w ramie (w kolorze szafki, również na zamówienie u stolarza). 

Szafka do łazienki Szafka do łazienki
Inspiracja do wykonania szafki pod umywalkę. Fot. stolarstwo24.com Siedzisko Hoker P-3, SKLEP.LUPUS73.EU, 750 zł

Kinkiet nad lustrem musi byc niestety nowoczesny, klasyczny nie będzie tu pasował.

Szafka do łazienki
Lampa do podświetlania obrazów LED Leonid w chromie, szer. 460 mm, LAMPY.PL, 412,90 zł
Szafka do łazienki
Lampa sufitowa Mako 6020-96, chrom, śr. 450 mm, FAJNE-LAMPY.EU, 333 zł