Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Salon

Bogactwo wzorów i osobistych wątków - kolekcja EGE Atelier od Monsieur Christian Lacroix

Dekoracje

Carpet Studio

Barwna osobowość i wielość pasji słynnego francuskiego projektanta znalazła swoje odbicie w nowej kolekcji wykładzin dywanowych EGE dystrybuowanej w Polsce przez Carpet Studio. Christian Lacroix nie wahał się także w bogatej gamie wzorów i motywów zawrzeć tych najbardziej osobistych - związanych z rodzinnym miastem, z kolekcją sztuki i tkanin oraz z jego doświadczeniami jako twórcy mody.

Ufam pierwszemu odczuciu, które przychodzi mi do głowy. Najcenniejsza jest chwila obecna, tu i teraz. Przeszłość to historia, przyszłość to niewiadoma, a życie dzieje się w tej sekundzie. To przekazuję w swoich kolekcjach i to chciałem zawrzeć w tej kolekcji wykładzin, w projektowanych strojach, czy teatralnych i operowych kostiumach. Uchwycić ducha naszych czasów, naszej epoki. Uchwycić chwilę.” - mówi o nowej kolekcji EGE Christian Lacroix.

Licząca 16 wzorów kolekcja dzieli się na trzy linie wzornicze: Textile, Mineral i Gravure.  Pierwsza to miks wzorów tkanin zaczerpniętych z osobistego archiwum projektanta: egzotycznych jedwabi, kilimów, przepychu aksamitnych draperii i wzorów paisley - ulubionego motywu Lacroix, wywodzącego się z dawnej Persji.

"Wykładzina jest tak samo elementem odzieży, jak okładziną. Zdobi podłogę w taki sam sposób, jak tapeta zdobi ściany, a tkanina ubiera ciało. Wydawało mi się oczywiste by traktować tę linię jak kolekcję tkanin.” - podsumowuje projektant.

Atelier Papilons Atelier Cachemire Atelier Cachemire
Atelier Papilons Atelier Cachemire Atelier Cachemire

Mineral to ukłon w kierunku rodzinnego Arles, gdzie do dziś można podziwiać starożytne rzymskie mozaiki, dekoracyjne bruki i okładziny z morskich otoczaków. Wykorzystując głębię i perspektywę, projektant pragnął by zaproponowane wzory tworzyły złudzenia optyczne oryginalnych, wiekowych ornamentów i materiałów architektonicznych.

Wreszcie Gravure to poszukiwania w świecie dawnych miedziorytów: melancholijnych pejzaży Prowansji, zabytków Arles, śródziemnomorskich wzgórz. To unikalny splot wyimaginowanego krajobrazu, XIX-wiecznych scen rodzajowych i dawnej mody kobiecej z abstrakcyjnymi szkicami i graffiti. W tej linii znajdziemy też kojarzone od lat z projektami Lacroix motywy ptaków i motyli, które pojawiały się często zarówno w jego strojach, jak i projektach użytkowych, między innymi porcelany.

Atelier Carreaux Atelier Carreaux Atelier Forum
Atelier Carreaux  Atelier Carreaux  Atelier Forum  

Całość jest bardzo wymowna: pełna wspomnień i osobistych fascynacji, zauroczeń i fantazji, wizualnych impresji, które na zawsze utkwiły w pamięci Christiana Lacroix. Twórca, kolekcjoner, koneser, artysta - każda z ról tego wyjątkowego człowieka pozostawiła w kolekcji Atelier wyraźny ślad.


Dodatkowe informacje www.carpetstudio.pl
 

Odsłon artykułu: 492
Galeria zdjęć
Atelier Forum
Atelier Forum
Atelier Papillons
Atelier Papillons
Atelier Papilons
Atelier Papilons
Atelier Patchwork Mix of patterns
Atelier Patchwork Mix of patterns
Atelier Perse
Atelier Perse
Atelier Perse
Atelier Perse
Atelier Ruban Recolour
Atelier Ruban Recolour
Atelier Velour
Atelier Velour
Monsieur Christian Lacroix
Monsieur Christian Lacroix
Monsieur Christian Lacroix
Monsieur Christian Lacroix
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe