Apartament w stylu bohemian chic

Bohemian chic, czyli styl artystycznej cyganerii podniesiony do rangi luksusu - tak w skrócie można opisać aranżację berlińskiego loftu Chrisa Glassa. Ten stylista, nazywany wirtuozem wnętrz, od lat pracuje dla Soho House Group, czyli sieci luksusowych hoteli, restauracji i klubów członkowskich. Od 1995 roku do dziś powstało już 27 takich miejsc w najważniejszych miastach na świecie, m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Los Angeles, Hongkongu, Stambule, Amsterdamie, Bombaju, Barcelonie czy Berlinie.

Zdjęcie salonu z beżową kanapą i dywanem
Ręcznie tuftowany dywan Naima, 160 x 230 cm
Nasza propozycja
Ręcznie tuftowany dywan Naima, 160 x 230 cm
999 zł
Pan domu prowadzi niezwykle bogate życie zawodowe i towarzyskie. Pracuje w największych miastach świata, dlatego jego dom jest odzwierciedleniem wszystkiego, co go inspiruje

Właśnie w tym ostatnim z miast, które znów jak sto lat temu tętni sztuką, seksem i biznesem, w modnej ostatnimi laty dzielnicy Mitte, swoje miejsce na ziemi znalazł Chris Glass. A jego niezwykły loft zachwyca eklektyczną mieszanką stylów, epok i kultur.

- Uwielbiam tutejsze wieczory, gdy ulice zalane neonami we wszystkich kolorach tęczy przemierza tłum ludzi z całego świata - mówi Chris. Ten globalny miks ma ogromny wpływ na życie i pracę stylisty. - Nazywam mój styl bohemian chic, ponieważ jest zarówno eklektyczny, jak i klasyczny. Kocham klasyki, ale zawsze staram się wpleść w aranżację coś niezwykłego i niekonwencjonalnego. Czasami przy użyciu sztuki, a innym razem za pomocą dekoracji - przyznaje.

Marmurowy stolik z imitacji marmuru z dodatkami do wnętrz
Stolik kawowy Lesley z imitacji marmuru
Nasza propozycja
Stolik kawowy Lesley z imitacji marmuru
2099 zł
Wazon z porcelany Marcel
Nasza propozycja
Wazon z porcelany Marcel
399 zł
Prosty stolik kawowy z czarnego marmuru w innej stylizacji mógłby być elementem przytłaczającym, tu jednak wspaniale koresponduje z okładziną kominka, a twardość kamienia została zrównoważona miękkością dywanu.

Chris Glass i współpraca z marką Westwing

Nic dziwnego więc, że Westwing zdecydował się na współpracę z nim, skoro w niezwykle bogatej ofercie marki można znaleźć rzeczy, które zadowolą gust każdego konesera luksusowego piękna. Szczególnie gdy ów koneser ma tak szerokie horyzonty jak pan tego domu.

Fiolet nazywany jest kolorem władców, a przez to często kojarzy się go z bogactwem. Malując nim całą, ogromną ścianę, Chris chciał dodać industrialnemu wnętrzu efektu posh.

Głębokie poczucie piękna charakteryzuje styl urządzania wnętrz Chrisa. Ten Berlińczyk z wyboru zawsze zwraca także uwagę na funkcjonalność. Dla przykładu, w zaprojektowanych przez niego wnętrzach znajdziemy sporo przytulnych materiałów, takich jak aksamit, które aż proszą się, aby ich dotknąć. Len, bawełna czy skóra są użyte jako kluczowe elementy i dla lepszego efektu podkreślono je warstwami.

Zdjęcie fioletowych ścian w sypialni
Duża lampa Spike
Nasza propozycja
Duża lampa Spike
669 zł
Krzesło tapicerowane z aksamitu Rachel
Nasza propozycja
Krzesło tapicerowane z aksamitu Rachel
590 zł
Lampa Spike od Westwing jest świadkiem wielu towarzyskich spotkań.

Również samo ustawienie mebli i wysp ma dla stylisty fundamentalne znaczenie. Osoby siedzące naprzeciwko siebie i patrzące na siebie wymieniają automatycznie między sobą więcej informacji. Tace i misy do serwowania i dzielenia się przystawkami, ustawione na długim stole, zapewniają swobodną wymianę.

Sekretną bronią Chrisa są wyraziste barwy i korespondująca z nimi gra świateł. Z tego powodu Chris radzi, aby odważnie wybierać kolory, miksować je i nie bać się barwnych printów etno. A wszystko po to, by stworzyć przytulne, ale żywe wnętrze, w którym chce się żyć.

Autor
Berliński loft w stylu bohemian chic!
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...