Drewniana kuchnia połączona z jasnym salonem

W tym niewielkim mieszkaniu kuchnia została połączona z salonem. Szafki dolne w części kuchennej wyglądem nawiązują do kredensu. Zostały wykonane z forniru. Ich ozdobą są specjalnie zaprojektowane gałki. Do wykonania blatu użyto konglomeratu kwarcowego w jasnym odcieniu. Salon z pięknymi dużymi oknami został urządzony w jasnych kolorach. Komody zostały wykonane z drewna, natomiast stoliki kawowe z metalu. Dopełnieniem strefy wypoczynku są stylowe, złote lampy przypominające te z lat pięćdziesiątych.  

Jednak głównym elementem w mieszkaniu jest szafa, która pełni kilka funkcji. - Przede wszystkim jest ozdobą wnętrza, ale także oddziela przedpokój od aneksu kuchennego. Jest też dodatkowym miejscem do przechowywania rzeczy. W kuchni natomiast pełni funkcję dodatkowego światła. Wieczorem pomaga stworzyć ciepłą, przytulą atmosferę w salonie - wyjaśnia Magdalena Gajda, autorka projektu.

Elementy pionowe, nawiązujące do szafy w przedpokoju, zostały powtórzone w sypialni. Możemy je zauważyć przy łóżku i na drzwiach szafy. - Ciekawym rozwiązaniem jest półka, która kończy wezgłowie. To miejsce do odkładania podręcznych rzeczy. Pełni ono funkcję szafki nocnej - tłumaczy Magdalena Gajda. Natomiast na ścianie za łóżkiem została położona naturalna tkanina. Całość wystroju dopełniają złote kinkiety.

Aranżacja przestrzeni w stylu vintage

W łazience płytki w kolorze nasyconego beżu okalają wannę, która może być też prysznicem dzięki szklanej szybie, zamontowanej w taki sposób, aby była ona niewidoczna. Elementy pionowe możemy dostrzec także w tym pomieszczeniu. Zostały one umieszczone na zabudowie za wc. Nad umywalką wkomponowano szafkę której fronty wykonano z lustra. Natomiast do zabudowy pod blatem, zamiast tradycyjnych uchwytów, zastosowano specjalne ramki, w które wkomponowane są uchwyty. Sam blat natomiast został zrobiony z kamienia, tego samego co blat w kuchni. Złote baterie doskonale komponują się z całością wystroju łazienki.

Wnętrze nawiązuje do stylu vintage z wzornictwem lat 50-tych i 60-tych, które możemy zauważyć np. w kształtach mebli. Naturalne materiały, takie jak drewno i fornir, kamień oraz dodatki w kolorze złotym (lampy, klamki, baterie) stwarzają ciepłe i przytulne wnętrze o niepowtarzalnym charakterze.