W zeszłym roku wiele osób pracowało w jadalni, na kanapie w salonie, albo prowadziło wideokonferencje z altany w ogrodzie. Obecnie pracodawcy coraz częściej wybierają modele pracy hybrydowej i więcej osób pracuje zdalnie. Jeśli nie urządziłeś jeszcze w domu stanowiska do pracy, pomyśl o swoim poddaszu. Poznaj wskazówki, dzięki którym z łatwością zmienisz je w wygodny i zdrowy gabinet, w którym możesz pracować z dala od domowego zgiełku i hałasu.

1. Upewnij się, że w pokoju jest wystarczająco dużo światła dziennego

Pozytywny wpływ naturalnego światła na pracę w biurze jest dobrze znany i przebadany. Przynosi korzyści zarówno pod względem produktywności i kreatywności, jak i dobrego samopoczucia oraz zmniejszenia poziomu stresu. Praca przy naturalnym świetle wspomaga także zdolności intelektualne, więc jeśli pracujesz w jasnym pomieszczeniu z wystarczającą ilością światła dziennego, twoja efektywność wzrasta. Ze względu na swoje umiejscowienie, okna dachowe wpuszczają dwa razy więcej światła do pomieszczenia niż fasadowe. Dlatego wybór odpowiedniej liczby okien, o wielkości dopasowanej do pomieszczenia, odgrywa kluczową rolę podczas przemiany zapomnianego i zakurzonego poddasza w wymarzone miejsce pracy!

Jeśli masz okna dachowe, które mają ponad 20 lat, rozważ ich wymianę. Na szczęście jest to o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, gdy skorzystasz ze specjalnej usługi VELUX RenoVator. Profesjonalny dekarz może wymienić okna dachowe sprawnie i szybko To także dobry moment, aby zastanowić się, czy nie potrzebujemy jednego lub dwóch okien dodatkowo, aby lepiej doświetlić przestrzeń. Dzięki czemu można będzie efektywnie pracować we wczesnych godzinach porannych lub późnym popołudniem, nie męcząc oczu.

2. Zadbaj o świeże powietrze i dobrą wentylację

Trudno w to uwierzyć, ale powietrze w domu może być nawet pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, a brak tlenu i świeżego powietrza ma negatywny wpływ na naszą zdolność koncentracji. Dlatego aby zachować zdrowie, zaleca się otwieranie okien i wietrzenie pomieszczenie co 3 godziny przez 10 minut.

Dzięki klapie wentylacyjnej, w którą wyposażone są okna dachowe VELUX zapewnisz stały dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie. Może to pomóc w zapobieganiu dokuczliwym objawom, które utrudniają wykonywanie obowiązków, takim jak podrażnienie oczu, ból głowy i zmęczenie. 

3. Czuj się komfortowo w Twoim domowym biurze przez cały rok

Odpowiednia temperatura jest kluczowa dla naszego poczucia komfortu. Często obawiamy się, że latem na poddaszu może być za gorąco i duszno, a zimą chłodno. Teraz nie musisz się o to martwić, jeśli twoje okno dachowe jest odpowiednio zamontowane i wyposażone w rolety wewnętrzne lub przesłony zewnętrzne. Dzięki roletom i osłonom zewnętrznym VELUX, latem wnętrze nie będzie się przegrzewać, a zimą wychładzać, a ty zapewnisz sobie komfortowe środowisko pracy w domowym biurze o każdej porze roku. Co więcej, przesłony mogą również pomóc w zmniejszeniu zużycia energii wynikającego z konieczności ogrzewania i chłodzenia domu.

Więcej informacji na: www.velux.pl/wymiany