Dla tradycjonalisty

Kuchnia o tradycyjnym charakterze to taka, która już na pierwszy rzut oka kojarzy się z ciepłem domu rodzinnego. Bardziej niż o design, chodzi w jej wystroju o ciepły, domowy charakter. Tradycyjnie urządzona kuchnia nie goni za modą, podobnie, jak jej właściciel. Jest klasycznie ładna, funkcjonalna i doskonale sprawdza się w wielopokoleniowym domu. Podoba się zarówno dziadkom, rodzicom, jak i dzieciom. Nie ma tu mowy o ekstrawagancji.

KONGO POLLA

Bardzo często osoby decydujące się na taki design wybierają proste drewniane meble - ponadczasowe, bez problemu radzące sobie ze zmieniającymi się trendami. Popularna jest również biel, odcienie beżu czy pastele, jeśli szarość to jasna. W tradycyjnej kuchni nie znajdziemy wysuwającego się na pierwszy plan mocnego elementu wystroju. Jeśli okap to klasyczny, nie designerski. Zlewozmywak z reguły granitowy - zwykle biały czy beżowy, a coraz częściej także szary.

MADAGASKAR 2 VEGA

Bateria - dopasowana do zlewozmywaka - z wykończeniem granitowym lub nawiązującym do kolorystyki kuchni - tj. z elementami bieli, szarości czy czerni. Taka ciepła kuchnia pełna akcesoriów, często ustawionych na widoku - na blacie, pokazuje, że jej właściciel ceni tradycję, lubi gotować i jeść wspólnie z domownikami.

LILA TRZYNASTKA

Dla minimalisty

Kuchnia urządzona w stylu minimalistycznym to doskonała opcja dla osób kochających sterylną przestrzeń w domu, ale także czystość formy i nowoczesność. Nie ma tu miejsca na bibeloty, czy nawet najpotrzebniejsze rzeczy ustawione na wierzchu. Na wszystko jest przecież miejsce w szafkach. Te o minimalistycznej formie mają zwykle gładką powierzchnię i ukryte uchwyty do otwierania, gdyż widoczne zaburzyłyby czystość formy.

KATRINA II KVADRATO

Najczęściej wybierane meble to białe - na wysoki połysk, czarne, grafitowe, ale czasami też te w bardzo mocnych kolorach - czerwieni, żółci, fiolecie. Ściany i dodatki również aranżowane są wg zasady "less is more", dlatego w tego typu kuchni zobaczymy nad blatem gładkie tafle np. szkła lub lustra. Najpopularniejsze w minimalistycznych kuchniach są granitowe, czarne zlewozmywaki. To właśnie one stanowią zarazem prosty, jak i mocny element wystroju. Podobnie jak okap.

SOLANO

Osoby tworzące minimalistyczną kuchnię decydują się zwykle na czarne designerskie okapy np. z wykończeniem z tafli szkła. Równie designerskim elementem jest bateria zlewozmywakowa. Najczęściej wybierane są te o bardzo geometrycznych formach. Tu liczy się design, a bateria o ostrych kształtach jest jego mocnym wykładnikiem. Minimalistyczna kuchnia należy do… minimalistycznego człowieka. Musi więc mieć doskonale prosty design, być praktyczna i nowoczesna, tak, jak potrawy, które w niej powstają. Kulinarne eksperymenty i nowe smaki, podane na pięknej czarnej zastawie. To właśnie kuchenny minimalizm w designerskim wydaniu.

FUTURO RHEA

Dla tęskniących za wakacjami u babci

Kuchnia, którą stworzono w klimacie rustykalnym jest odzwierciedleniem sentymentalnego charakteru jej właściciela. Taka kuchnia to namiastka domku na przedmieściu czy wspomnienie wakacji z dzieciństwa. Można w niej zauważyć meble przypominające te z babcinej kuchni, na ścianach często kładzione są płytki ceramiczne inspirowane piecami kaflowymi. Tu nawet nowoczesne elementy wystroju związane z technologią, takie, jak okap nie mają nowoczesnych kształtów.

CELIA DARU

Charakterystycznym elementem rustykalnej kuchni są baterie zlewozmywakowe stylizowane na retro, z wykończeniem np. w odcieniu miedzi, a także dopasowane do nich uchwyty szafkowe. Właściciel kuchni w stylu rustykalnym ceni nieszablonowy design, jednak jego wnętrze musi mieć duszę. W stworzonej przez niego przestrzeni widoczne jest więc mnóstwo bibelotów np. malowane pojemniki na przyprawy, elementy decoupage, wiklinowe kosze czy haftowane poduchy. Wszystko to sprawia, że tak zaaranżowana przestrzeń, co dzień daje jej właścicielowi możliwość picia porannej kawy w wymarzonym domku na prerii.

EVORA MADAGASKAR

Dla łączącego stare z nowym

Kuchnie w stylu loftowym stanowią idealne rozwiązanie dla osób kochających design i umiejących łączyć stare z nowym. Tworzone są zwykle w przestrzeniach, które dają naturalne możliwości zaaranżowania wnętrza w tym klimacie. Dawna fabryka czy stara kamienica aż prosi się o skucie tynków do gołej, surowej cegły i nowoczesną aranżację. Tworząc taką loftową kuchnię właściciele często decydują się więc na odsłonięcie ciekawych, zastanych w lokalu elementów designu wnętrza i uzupełnienie go nowoczesnymi meblami i dodatkami. Z cegłą czy betonem doskonale komponują się drewniane lub gładkie białe czy stalowe meble. Konieczny jest tu designerski okap.

PRETTO MALLUMO

Tworząc loftową kuchnię, architekci często stawiają na te przypominające fabryczne elementy. Równie designerska musi być bateria zlewozmywakowa. Tu często wybierane są modele proste, o nieco surowych kształtach. Popularne są wysokie, duże modele baterii. Surowość przestrzeni podkreśla także zlewozmywak. W loftowych kuchniach najpopularniejsze są czarne, a jeśli będą wykonane ze szkła i stali, to idealnie wpiszą się w taką przestrzeń.

Właściciel industrialnej kuchni to osoba ceniąca design i nieoczywiste połączenia, odważna w swych decyzjach i często nowatorska. Nie boi się, że jej przestrzeń będzie zbyt surowa, bo ogrzeje ją tłum znajomych, kiedy razem będą gotować owoce morza czy testować nowe smaki.

RIVA LUNA TRZYNASTKA

To jaki design kuchni wybieramy, bardzo wiele mówi o tym kim jesteśmy i jaki tworzymy dom. Przecież powszechnie wiadomo, że to właśnie kuchnia jest sercem każdego domu i to w niej spędzamy najwięcej czasu. Wystarczy zastanowić się jaka kuchnia będzie odzwierciedleniem tego kim jesteśmy i w jakim wnętrzu będziemy czuli się najlepiej, a projekt wymarzonej kuchni mamy gotowy.

Więcej informacji na: www.laveo.pl