Przez ostatnie miesiące mieliśmy okazję spędzać więcej czasu w kuchni. Dlatego doceniamy w niej urządzenia, które ułatwiają nam przygotowywanie posiłków. Warto pamiętać, że w strefie wody wykonujemy aż 60 % prac kuchennych, a ułatwi je zlewozmywak z dodatkowymi funkcjami.

Innowacje w kuchni

Urządzenia wyposażone w sprytne rozwiązania i zaawansowane funkcje są coraz bardziej pożądane w kuchni. To dzięki nim gotowanie idzie nam sprawnie i oszczędzamy cenny czas. Zawdzięczamy to nie tylko zaawansowanym techniczne piekarnikom, płytom grzewczym lub zmywarkom. Pomocne są również zlewozmywaki z dodatkowymi funkcjami lub poziomami pracy. Tego typu innowacyjne modele oferuje firma Franke, która jest niekwestionowanym specjalistą od strefy zmywania.

Więcej niż zwykły zlewozmywak

Najlepszym przykładem wielofunkcyjnego urządzenia jest stalowy model Box Center, który daleko wykracza poza funkcje zwykłego zlewozmywaka. To prawdziwie rewolucyjny model typu 4w1, w którym wszystkie najbardziej potrzebne akcesoria są zawsze pod ręką. Wystarczy po nie sięgnąć do przybornika, który wsunięty jest w mniejszą komorę. A znajdziemy w nim: 3 noże, 2 deski do krojenia, suszarkę do naczyń. Oznacza to na przykład, że przygotowując sałatkę lub zupę, można kroić warzywa zaraz po ich umyciu. Nie ma potrzeby przenoszenia ich za każdym razem na blat. Box Center sprawia, że każdy ruch jest efektywny i łatwo zachować w kuchni porządek, gdyż przybory kuchenne ukryte są w przegrodach i zawsze w zasięgu ręki.

Trzy wielkości, dwa rodzaje montażu

Box Center dostępny jest w trzech wielkościach i dwóch wariantach montażu, co daje możliwość zainstalowania go w różnego rodzaju blatach. Wersje o szerokości 86 i 79 cm przeznaczone są do montażu na równi z blatem lub jako Slim Top, co ułatwia opatentowany system mocowania Fast Fix. Natomiast model o szerokości 82 cm jest do podbudowy i nadaje się do blatów z kamienia naturalnego lub różnego rodzaju kompozytów i konglomeratów. Ten sposób montażu daje jednolitą powierzchnię blatu i łatwość jego czyszczenia.

Box Center to również większa funkcjonalność. Dzięki praktycznemu przyciskowi Easy Click, komorę opróżnimy bez moczenia rąk, a zredukowany do 12 mm promień zaokrąglenia w komorze ułatwia codzienne czyszczenie. Stalowy model świetnie sprawdzi się na wyspie kuchennej, gdyż wymaga szafki o szerokości 90 cm. Nowatorskie rozwiązania, jak również nowoczesny design, zapewniły Box Center prestiżową nagrodę iF Design Award 2019

Więcej informacji na: 

www.franke.pl/ks
www.instagram.com/franke_polska/
www.facebook.com/FrankePolska/