W dzisiejszej kuchni jest coraz więcej bardziej docenianych i popularnych technologii. Automatycznie uruchamiają nasze sprzęty AGD i pozwalają zaoszczędzić energię. Te drobne udogodnienia, które doceniamy wykonując codzienne czynności. W nowej baterii hybrydowej Franke Atlas Neo Sensor strumień wody można uruchomić za pomocą mieszacza lub bezdotykowo ruchem dłoni. Znacznie szybciej, a przez to oszczędniej.

Nowa bateria Franke wyposażona jest w czujnik podczerwieni. Gdy nasze ręce kierujemy do niej, by je opłukać, nie musimy niczego dotykać. Wystarczy zbliżyć dłoń na odległość max. 7 cm i woda popłynie zwartym, laminarnym strumieniem. Wygodę tego rozwiązania z pewnością docenią wszyscy. Ale chyba przede wszystkim mistrzowie domowych wypieków, do dłoni których często przywiera surowe ciasto.

Film przedstawia nową baterię Atlas Neo Sensor na czujnik podczerwieni:

Luksus wygody

Bateria Atlas Neo Sensor to idealny duet funkcji i estetyki. Definiuje to współcześnie dobrze zaprojektowany produkt. Jej forma jest subtelna i elegancka, wpisując się w trendy współczesnego wzornictwa. A pod względem funkcji, nawet drobną czynność odkręcenie i zakręcenie wody wynosi na wyższy poziom. Po pierwsze, łatwiej jest zachować w kuchni higienę i szybko wykonywać bieżące czynności, a po drugie, pozwala zmniejszyć jej zużycie.

Przyjemnie i ekologicznie

Dobre samopoczucie podczas korzystania z baterii Franke bierze się z dwóch stron. Jedną jest po prostu przyjemne uczucie, gdy nie musimy się przejmować czy ubrudzimy dłońmi baterię. Drugą zaś, wiemy że woda płynie tylko wówczas, gdy jest potrzebna. Uruchomiona sensorem będzie płynąć przez 30 sekund, co wystarczy, by umyć ręce lub warzywa. W każdej chwili możemy ją również zakręcić zbliżając dłoń lub używając mieszacza. W ten sposób zmniejszamy zużycie wody i tym samym chronimy jej zasoby, które w Polsce nikną w oczach.

Ergonomicznie

Woda, którą puszczamy bezdotykowo może mieć ustawioną naszą ulubioną temperaturę. Tę, którą zawsze regulowaliśmy ręcznie (co w nowej baterii Franke nadal jest możliwe korzystając z dźwigni mieszacza), teraz już nie musimy. Dodatkowo konstrukcja baterii zapewnia laminarny, krystaliczny i ograniczający rozpryski strumień wody, a wyciągana wylewka pozwala precyzyjnie nim kierować, ułatwiając mycie naczyń czy sporego zlewozmywaka.

I estetycznie

Nowa bateria kuchenna Franke jest rozwinięciem popularnego modelu Atlas Neo. Spójna, nowoczesna forma ozdobi kuchnię, a dyskretnie umiejscowiony w korpusie czujnik harmonijnie komponuje się z linią baterii. Model dostępny jest w dwóch najbardziej cenionych obecnie wykończeniach: stali szlachetnej i czarnej stali szlachetnej z odporną na uszkodzenia powłoką PVD. Elektroniczny czujnik nie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego, do jego zasilania wystarczą 4 baterie alkaliczne 1,5 V AA.

Bateria Atlas Neo Sensor zaprojektowana została do kuchni, która tętni życiem i intensywnie pracuje - czyli do kuchni, która stała się naszą codziennością. Nowość Franke jest kolejnym wielofunkcyjnym urządzeniem, którego zadaniem jest nam pomóc w nawet z pozoru błahych pracach.

Więcej informacji o baterii: https://fran.ke/dVOjyvH