Muszę przyznać, że w ciągu minionego roku miałem niewiele okazji, by spotkać się w większym gronie z rodziną czy przyjaciółmi. A przecież spędzanie czasu z tymi, których kochamy, to jedna z najradośniejszych i najważniejszych chwil w życiu. Szczególnie, gdy wszyscy zbiorą się przy suto zastawionym i pięknie udekorowanym stole.

Uczta dla oczu

Dla mnie już sama aranżacja stołu to wielka przyjemność. Wiele prawdy jest w stwierdzeniu, że jemy także oczami. Wiedząc to, szukałem ostatnio ciekawych pomysłów na tegoroczne święta Wielkiej Nocy. I w oko wpadła mi absolutna, wiosenna nowość od Fyrklövern, czyli serwis NORMA. To porcelana o ponadczasowym, delikatnym kształcie ozdobiona wyczuwalnym pod palcami dekorem w postaci wypukłego ornamentu. Jest prosta, a jednocześnie bardzo wyrafinowana, można nawet powiedzieć - szlachetna. Niektóre elementy NORMY są ozdobione czarnym dekorem, co dodatkowo podnosi jej piękno i oryginalność, bowiem w ten sposób można na stole stworzyć zaskakującą, kontrastową kompozycję. NORMĘ specjalnie dla marki Fyrklövern zaprojektowała szwedzka designerka Charlotte Sjödell.

Jedzenie z miłością

W serii NORMA znajdziemy talerze głębokie, obiadowe i sałatkowe, a cudownym ich uzupełnieniem jest talerzyk deserowy... w kolorze czarnym. To rzadko spotykany pomysł, by podawać słodkości na czarnym tle, ale jestem przekonany, że moja puszysta cytrynowa babka czy świąteczny sernik według przepisu mojej babci z pewnością będą się prezentować na czerni bardzo smakowicie. Kolekcja NORMA obejmuje też różnych rozmiarów salaterki i półmiski, na których podam wszystko, co razem z córką ugotujemy dla naszej rodziny na Wielkanoc. W serii jest nawet urocza, niewielka sosjerka oraz wazon - bo przecież warto na stole także postawić zachwycający bukiet z tulipanów i wierzbowych gałązek z puszystymi baziami.

Co ciekawe, NORMĘ - jak przyznaje marka Fyrklövern - stworzono po to, by pomogła budować więzi i relacje. Jestem przekonany, że czas spędzony wspólnie z bliskimi w towarzystwie NORMY na pewno nas zbliży i będziemy używać tę piękną zastawę nie tylko od święta.

Kila słów o marce

Fyrklövern od 1974 roku tworzy kolekcje, które zapewniają trwałość i ponadczasowość zarówno pod względem wzornictwa, materiałów, produkcji, jak i najwyższej jakości oraz mogą być używane na co dzień i od święta. Wśród serii w stylu skandynawskim można znaleźć klasyczną niebiesko-białą porcelanę, kwiatowe motywy i stylowe wzoryręczne zdobienia 18-karatowym złotem i platyną, ale też rustykalną kamionkę, szkło, porcelanę, sztućce i elementy aranżacji wnętrz. Zastawy stołowe Fyrklövern są produkowane w czołowych fabrykach porcelany i kamionki w Europie, w których wykorzystuje się dawną i wieloletnią wiedzę.

To właśnie doświadczenie i wiedza wraz z innowacyjnym wzornictwem sprawiają, że produkty tej marki są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. 

Marka otrzymała kilka prestiżowych nagród, jedna z nich - Top Product, przypadła Serwisowi POLSKA 100, którego ambasadorką została wielka artystka Grażyna Brodzińska. Kolejne trzy lata przyniosły Fyrklövern uznanie w postaci tytułu Dobra Marka 2019/2020/2021 - Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii: Ekskluzywna zastawa stołowa.

Więcej o ofercie Fyrklövern można znaleźć na stronie nowego sklepu internetowego - www.fyrklovern.pl

 

 

Autor
NORMA - serwis stworzony, aby budować więzi i relacje
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...