Chciałbyś, aby twoja kuchnia stała się nieprzeciętna? Jeśli tak, możesz w tym celu wykorzystać ciekawe, a zarazem eleganckie płytki lub mozaiki, które dodadzą jej niezwykłego charakteru. Jednocześnie będą bardzo funkcjonalne, ponieważ są materiałem wytrzymałym, odpornym na zachlapania i łatwym do czyszczenia, co w przestrzeni kuchennej jest bardzo ważne. Poznaj kilka naszych inspiracji.

Moda na mozaiki

Zacznijmy od tego, że w ciągu ostatnich kilku lat pojawiła się i zadomowiła na dobre moda na mozaiki. Warto przy tym pamiętać, iż mozaika, niezależnie od tego, czy znajdzie się na posadzce, czy na ścianie, zawsze będzie przyciągała uwagę. Dlatego warto sięgnąć po taką, która doskonale uzupełni pomieszczenie lub - jeśli właśnie na tym nam zależy - stanie się jego dominującym elementem.  

Wszechobecna nieskazitelna biel

Kolor biały kojarzy się nam z nieskazitelnością. Z przestrzeniami dużymi, jasnymi i czystymi. Dlatego też idealnie pasuje do kuchni, która dzięki temu nabiera charakteru pomieszczenia ekskluzywnego, eleganckiego, a jednocześnie bardzo czystego - czyli idealnego do przygotowywania posiłków i spędzania w nim czasu. Co więcej, z małego pomieszczenia potrafi optycznie zrobić całkiem spore.

Jak biel warto jednak wybrać, by jednocześnie nie była nudna i banalna? Oczywiście, warto sięgnąć po białą mozaikę. Marka Dunin w swojej ofercie posiada wiele ciekawych białych wykończeń, jednak naszą uwagę w szczególności przykuła mozaika Vitrum DUAL 001, w której na przemian spotykają się większe i mniejsze kwadratowe komponenty, pomiędzy które od czasu do czasu wplecione są także prostokąty. Dzięki specyficznemu ułożeniu jest w stanie powiększyć optycznie pomieszczenie, dlatego świetnie sprawdzi się między innymi w małych kuchniach. Jednocześnie pozostaje bardzo prosta i wytworna, co z kolei sprawia, że nadaje się do połączenia z praktycznie wszystkimi rodzajami mebli.

Metalowa mozaika

Niezapomniane wrażenie wywrze na każdym także charakterystyczna, metalowa mozaika. Jest świetnym przykładem wykorzystania nietypowego materiału, ponieważ z metalowymi płytkami najczęściej się nie spotykamy. Przynajmniej, dopóki nie sięgniemy po niezwykłą Allumi Grey Hexagon Mix 48, która zawiera charakterystyczne płytki w kształcie plastra miodu. Pomiędzy metalowymi, srebrzystymi elementami znajdują się czarne dodatki, które jeszcze bardziej podkreślają jej piękno i dystyngowany charakter.

Mozaika z metalu jest jednocześnie bardzo odporna i wygodna w codziennym użytkowaniu. Ze względu na łatwość jej czyszczenia, jest szczególnie polecana do kuchni, której jednocześnie doda prawdziwej elegancji. Zaprezentuje się doskonale z wyposażeniem o nowoczesnym, minimalistycznym charakterze.

Nietypowy kształt płytek

Jeśli zależy ci na bardzo nietypowym kształcie i położeniu poszczególnych płytek, zachęcamy do sięgnięcia po mozaikę Woodstone Grey dot, wykonaną z okrągłych fragmentów marmuru. Niesamowity design i elegancja, jakie ją charakteryzują, świetnie sprawdzą się w każdym nowoczesnym pomieszczeniu z nutą klasyki.