Od ponad roku sprawy higieny i rozwiązań, które pomogą ją zachować nie schodzą z pierwszych stron portali internetowych, social mediów i gazet. Walka z pandemią to tego główny powód, ale uważamy, że warto pomyśleć wprowadzeniu zmian, które zostaną z nami na dłużej, czy to w domu, czy na przykład w biurze. Wiele higienicznych udogodnień nie wymaga remontu, a tylko niewielkiej zmiany wyposażenia, takiej jak bateria łazienkowa.

Myjmy ręce! Łazienka w domu i biurze

Podstawą jest obecnie higiena oraz częste mycie rąk. Warto zatem wprowadzić w tej strefie małą zmianę. Bateria uruchamiana bezdotykowo to innowacyjne i najlepsze rozwiązanie. Dostępne na rynku produkty to odpowiedź na specyficzne wymagania stawiane urządzeniom stosowanym zazwyczaj w biurach oraz obiektach użyteczności publicznej. Ale szczególnie w obecnych czasach bezwzględne zachowanie zasad higieny, łatwość użycia oraz niezawodność to cechy, które sprawdzą się również w domowej łazience.

Zamontowanie takiej baterii w domowej łazience z pewnością ułatwi komfortowe mycie rąk, ale także zminimalizuje ryzyko przetrwania drobnoustrojów na powierzchni kranu - bo po prostu nie będzie już potrzeby dotykania go brudnymi dłońmi. Dobrym przykładem takich funkcjonalnych baterii są baterie sensorowe, takie jak Salto czy Samba New marki KFA Armatura. Zastosowana w nich fotokomórka to gwarancja higieny, dzięki temu, że nie zachodzi żaden kontakt dłoni z baterią.

Co ważne, łatwo można ją zamontować w funkcjonującej już łazience, bez potrzeby jakiegokolwiek remontu. Zależnie od potrzeb i możliwości danego pomieszczenia, baterie Salto i Samba NEW można bowiem podłączyć do zasilania za pomocą zasilacza 230V lub 4 baterii typu AA.

Oszczędzajmy wody i dbajmy o środowisko

Baterie sensorowe to też wyraz troski o środowisko naturalne poprzez system oszczędnościowy wody. Sensory to maksymalnie skrócony czas użytkowania baterii czyli znaczące zmniejszenie zużycia wody. A poza tym baterie te są zaprojektowane na nieduży przepływ wody. Jest to zaleta warta podkreślenia, bo oszczędzanie wody to jedno z kluczowych wzywań współczesnego świata. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad miliard ludzi na świecie nie ma w ogóle dostępu do czystej wody pitnej. Tak więc każda zaoszczędzona kropla jest na wagę złota.

Ułatwiajmy sobie życie z komfortowymi rozwiązaniami

O bateriach bezdotykowych w domu warto pomyśleć szczególnie jeśli mamy dzieci - ich talent do brudzenia łazienki jest ogromny, poza tym samoczynne wyłączenie przepływu po zakończeniu mycia rąk to pewność, że pociechy nie zostawią odkręconego kranu na długi czas.

Zdrowie jest najważniejsze

O tym, że zdrowie jest ważne nie trzeba nikogo przekonywać. Ale teraz troska o nie nabrała wyjątkowego znaczenia. Każde rozwiązanie, które wesprze nas w walce z wirusami i obroni przed chorobą jest więcej niż mile widziane. Wymiana baterii w łazience czy w kuchni nie wymaga ani wielkiego remontu ani dużych nakładów finansowych, a komfort i wygoda zostaną z nami na lata. Przy okazji zatroszczymy się o środowisko i zaoszczędzimy na rachunkach za wodę. Same plusy!

Bateria sensorowa SALTO:

Więcej informacji na: www.kfa.pl