Kolorowa umywalka w łazience nie jest już ryzykownym rozwiązaniem. Coraz częściej kolorowa ceramika pojawia się w projektach łazienek, nadając pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Ciekawą koncepcję kolorystyczną dla Villeroy & Boch stworzyła duńsko-niemiecka projektantka Gesa Hansen, która twierdzi, że kolor może całkowicie znieść zasady perspektywy w pomieszczeniu oraz budzić bardzo wiele emocji. Te emocje towarzyszą nam od samego rana do wieczora, bo gdzie jak nie w łazience zaczynamy i kończymy każdy dzień? Jeśli myślisz o tym, aby "pokolorować" swoją łazienkę, zapraszamy w podróż do świata kolorów. Plany zaczynają się od inspiracji.

Zaprezentowane na stworzonym przez Gesę Hansen kole barw znajdują się grupy kolorów zawierające subtelny róż, mocną czerwień, ciepłą żółć, naturalną zieleń, spokojny błękit i ziemisty greige.

Jaki kolor wybrać do łazienki?

Bogate odcienie czerwieni nadadzą łazience ciepła oraz dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Odcienie żółci przeniosą nas w pozytywny klimat ciepłych wakacji. Zielone odcienie łąk i lasów tworzą atmosferę witalności. Ziemiste odcienie natury nadadzą poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Głęboka przestrzeń morza działa uspokajająco - odcienie niebieskiego zamieniają łazienkę w oazę relaksu. Świeże, jasne odcienie różu manifestują miłość do życia.

Harmonijny dobór kolorów

Czy w swojej łazience chcesz mieć jeden kolorowy detal, a może marzysz o połączeniu kilku kolorów? Złotą zasadą jest harmonijny dobór kolorów. Aby stworzyć unikalny efekt i zachować przytulną atmosferę łazienki proponujemy 4 schematy kolorów: monochromatyczny, w którym wykorzystywane są odcienie jednej barwy, dopełnieniowy, dwa kontrastujące kolory leżące po przeciwnych stronach koła, analogiczny, w których wykorzystuje się kolory leżące w sąsiedztwie na kole barw i triadę - najodważniejszy schemat kolorów, na który składają się 3 barwy z różnych sektorów koła barw.

Artis BiColour - wizytówka domu

W kolekcji Artis Villeroy & Boch dostępne są 4 kształty umywalek stawianych na blacie: okrągła, owalna, prostokątna i kwadratowa w 9 soczystych kolorach. Decydując się na kolorową ceramikę nie tylko spersonalizujemy łazienkę ulubionym odcieniem, ale także będziemy mieć pewność, że nasze pomieszczenie jest zaprojektowane według dobrze skomponowanych kompozycji kolorystycznych. Nawiasem mówiąc, łazienki dla gości są również idealnym miejscem do zabawy kolorem. To tutaj Artis BiColour pozostawia niezatarte wrażenie na odwiedzających i zamienia tę - często niedocenianą przestrzeń, w wizytówkę domu.

Więcej informacji na: www.villeroy-boch.pl