Kuchnia i łazienka to miejsca, w których czystość ma pierwszoplanowe znaczenie. Przede wszystkim czystość rozumiana wprost, czyli z odniesieniem do higieny. Ale często też - szczególnie w dobie popularności trendów minimalistycznych - pojmowana nieco bardziej metaforycznie.

Rynek armatury wciąż się rozrasta. Wydaje się, że niczego nowego nie da się już wymyślić, zarówno w kwestiach estetycznych, wyglądu baterii, jak i technologicznych. A jednak niemal każdego roku jesteśmy zaskakiwani nowymi pomysłami i ulepszeniami, które otwierają przed nami coraz to nowe możliwości wystroju wnętrza.

Żeby było czysto

Porządek jest w cenie. Owszem, można używać więcej detergentów (choć to mało ekologiczne), ale jeśli "czystość" odnosi się do szerszego myślenie o przestrzeni, wtedy armatura staje się czymś więcej, niż narzędziem dostarczającym wodę. W zależności od pomieszczenia, możemy wybrać baterie, które na różne sposoby zadbają o naszą potrzebę korzystania z nieskazitelnego wnętrza.

Podtynkowy system natryskowy SEPPIA, FDESIGN

W łazience mamy do dyspozycji rozwiązania podtynkowe - zarówno jeśli chodzi o natryski (np. linia FLUSSO marki FDESIGN), jak i umywalki - pozostawiające czyste wizualnie, ale też bardzo praktyczne, jeśli chodzi o utrzymanie higieny płaszczyzny. Osprzęt, mocowania ukryte w ścianie. Również brak fug, jeśli zdecydujemy się na wielkoformatowe płyty, potęguje wrażenie uporządkowanej powierzchni, jednocześnie zmniejszając konieczność i wymiar sprzątania. A klarowna przestrzeń spod znaku prostoty i minimalizmu zawsze kojarzy się z elegancją i luksusem.

Minimalistyczna geometria dzięki podtynkowym rozwiązaniom kolekcji FLUSSO, FDESIGN

Więcej miejsca!

Z kolei baterie kuchenne potrafią poskromić przestrzeń w taki sposób, by nie ujmując niczego z wysokiej estetyki była jak najpraktyczniejsza w użytkowaniu. Ową misję świetnie wypełniają baterie o cechach przekładających się na funkcjonalność - z wysokimi, składanymi i wyciąganymi wylewkami. Każdy z rodzajów wylewek ma do wykonania określone zadania i sprawia, że codzienne kuchenne czynności stają się znacznie prostsze i mniej absorbujące.

Bateria Avanza, FDESIGN

Wysoka wylewka, wysoka klasa

Oczywiście luksusowe baterie nie tylko mają ekskluzywny wygląd, ale też spełniają swoje zadania na poziomie premium. Pod baterią z wysoką, nawet do 300 mm, wylewką łatwiej manewrować odświętnymi półmiskami i reprezentacyjnym serwisem obiadowym. Wylewki wyciągane realizują te same zadania, a dodatkowo pomagają dokładnie umyć i wypłukać sam zlewozmywak (np. baterie ARDESIA, AVANZA, LACRIMA z kolekcji FDESIGN). Są też świetną pomocą przy mini-zlewach w kompaktowych kuchniach studiach - dzięki nim można napełnić wodą wazon, konewkę lub garnek stojące obok, na blacie. Wreszcie wylewki składane - rozwiązanie do zadań specjalnych, czyli na przykład do zlewów montowanych pod oknem. Dzięki wylewce składanej jedno- lub dwustronnie, można bez problemu otworzyć skrzydło okna, a podczas zmywania podziwiać zaokienne widoki i oddychać świeżym powietrzem.

Bateria Ardesia, FDESIGN

Wpływ uporządkowanej przestrzeni na samopoczucie jej użytkowników jest kwestią udowodnioną. Dziś okazuje się, że za poczucie szczęścia i harmonii w życiu może - przynajmniej po części - odpowiadać efektowna i wysokofunkcjonalna bateria.

bateria Avanza, FDESIGN

Więcej informacji na: f-design.pl