Wystrój okna wiele mówi o tym, kto mieszka w danym pomieszczeniu. Pokazuje jakie jest nasze podejście do aktualnych trendów w zakresie wyposażenia domu, wskazuje czy preferujemy styl nowoczesny, czy raczej tradycyjny. Czasami nawet informuje w jakim wieku jest mieszkaniec danego pokoju. Współcześni producenci firan i zasłon potrafią zaspokoić wszelkie gusta, w tym spełnić marzenia najmłodszych i zrealizować potrzeby młodzieży w wieku nastoletnim.

Firany i zasłony do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy zawsze wyróżnia się od pozostałych pomieszczeń. Jest to miejsce baśni i bajek, w którym maluch może spokojnie wypocząć i bawić się w najlepsze. Pokoje dzieci w wieku od urodzenia aż po ukończenie pierwszych klas szkoły podstawowej udekorowane są zazwyczaj przyjemnymi dla oka maskotkami lub bohaterami kreskówek. Uzupełnieniem wystroju takiego pomieszczenia powinna być firana i zasłona.

Firany i zasłony zabezpieczają nasze dzieci przed niepotrzebnymi spojrzeniami osób z zewnątrz. Zasłony dodatkowo ograniczają dostęp światła, dzięki czemu maluch może sobie pospać nawet w najbardziej słoneczny dzień. Artykuły te pełnią zatem bardzo ważne role. Mogą przy tym bardzo efektownie wyglądać.

W sprzedaży dostępne są przecudne dziecięce firany gotowe. W opcji są firany białe w wersji gładkiej lub wzorzystej. Furorę wśród dzieci robią firanki dekoracyjne z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Wprowadzają w pomieszczeniu pozytywny klimat. Równie efektownie prezentują się firanki wykonane z białego woalu, podpięte do boku ozdobną wstążką. Jeśli chodzi o zasłony do pokoju dziecka, to do wyboru są modele zaciemniające, jak i trochę prześwitujące. Z powodzeniem można dobrać barwę i odcień zasłony do koloru ściany lub tapety. 

Firany i zasłony do pokoju młodzieżowego

Gdy dzieci zaczynają dorastać, zmieniają się ich potrzeby w zakresie wystroju otoczenia. Zazwyczaj pragną, aby ich pokój był podobny do sypialni osób dorosłych. To naturalny etap dorastania i jako rodzice czy opiekunowie powinniśmy zadbać o spełnienie takich potrzeb. W sprzedaży znaleźć można spory wybór firanek i zasłon, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania nastolatków.

Do wyboru są różne kolory oraz wzory firan i zasłon. Córka lub syn może zdecydować się na firankę w pełni bądź w części zasłaniającą okno. Do tego może dobrać zasłonę w ulubionym kolorze. Dużym powodzeniem wśród młodzieży cieszą się zarówno zasłony jednobarwne, zasłony z nadrukiem oraz zasłony retro/vintage.

Reprezentacyjne firany i zasłony do pokoju dzieci w różnym wieku

Godnym polecenia sprzedawcą firan i zasłon jest sklep Magdalena24.pl. W ofercie sprzedawcy są firany i zasłony gotowe oraz firany i zasłony sprzedawane na metry. Bez problemu zakupimy tutaj wystrój okna do każdego domowego pomieszczenia, w tym: kuchni, salonu, sypialni, przedpokoju i oczywiście pokoju dziecięcego i młodzieżowego.

Katalog produktów obejmuje, między innymi firany żakardowe, haftowane, woalowe, panelowe i gładkie. Jeśli chodzi o zasłony, to do wyboru są modele zaciemniające, zasłony z lambrekinem, zasłony z nadrukiem. Zasłony gotowe występują w wersjach: na taśmie, na przelotkach, na fali, na haczykach lub na szelkach.

Uzupełnieniem oferty sklepu Magdalena24.pl są tekstylia domowe (np. prześcieradła, kołdry, obrusy, ręczniki), tekstylia hotelowe (np. pościel hotelowa, narzuty hotelowe) oraz rolety wewnętrzne i zewnętrzne.