Wybór drzwi wewnętrznych do mieszkania czy domu to jedna z najtrudniejszych decyzji. To dość spora powierzchnia, która niejednokrotnie narzuca ton aranżacji wnętrza. Drzwi, które wybieramy na lata, nadają nie tylko styl, ale zapewniają też prywatność. Przy wyborze stylu drzwi warto zadać sobie pytanie, jak będzie urządzone mieszkanie. Inny model drzwi wewnętrznych będzie pasować do stylu klasycznego a inny do industrialnego.

Tradycyjne wnętrze

Jeżeli Twoje przyszłe wnętrze urządzone będzie w stylu tradycyjnym to najlepiej zdecydować się na skrzydła drzwiowe nawiązujące do klasyki, z niewielką ilością przeszkleń, np. drzwi ENTRA COLOMBO 1 lub ENTRA PERTINI 5. Do stylu klasycznego pasują również uniwersalne skrzydła pełne, np. ENTRA LINATE.

Styl skandynawski

Serce niejednego wielbiciela pięknych wnętrz skradł styl skandynawski. Znakiem rozpoznawczym tego stylu to jasne meble o lekkiej budowie, dużo światła i ciekawe ale jednocześnie proste dodatki.

Styl skandynawski bazuje na prostocie, harmonii i przytulności. Najlepiej, aby drzwi wewnętrzne w tej aranżacji nawiązały do naturalnej stylistyki, jak model ENTRA SKANDIK lub VILLAGGIO, które dzięki tłoczeniu przywołują na myśl deski, dając unikatowy charakter aranżacji. Można również postawić na drzwi wewnętrzne z przeszkleniem np. ENTRA TERAMO 1, które wpuszczają do środka dodatkowe światło, a jednocześnie wyglądają minimalistycznie.

Witaj naturo

Chociaż styl skandynawski to wciąż silny trend, do naszych wnętrz coraz silniej zagląda natura. Elementy tego stylu dopasowują się do wnętrz nowoczesnych, modernistycznych i minimalistycznych. We wnętrzu, do którego zapraszamy Matkę Naturę warto postawić na drzwi wykończone fornirem naturalnym z przeszkleniem np. ENTRA PERTINI 6. Tak wykończone drzwi pozwolą na grę świateł w pomieszczeniu a jednocześnie podkreślą efekt końcowy całego wnętrza.

Modowe szaleństwo - lata 70.

Z przytupem na salony wraca również moda lat 70., która wprowadza do wnętrza dynamizm kolorów. Meble i dodatki mogą stanowić element wiodący w mieszkaniu lub stanowić dodatek do nowoczesnych stylizacji. Do tej stylistyki pasują proste drzwi w naturalnym wykończeniu z wyraźnie widocznymi słojami np. ENTRA MODERNO 4, lub tez dużym przeszkleniem np. ENTRA BARI 1. Można postawić również na bardziej kreatywne modele jak ENTRA LINATE ZERO na ukrytej ościeżnicy. To model który można samodzielnie wykończyć, np. farbą akrylową czy tapetą, i niemal wtapia się w przestrzeń. Takie rozwiązanie pozwala realizować wszelkie kreatywne pomysły.

Do wnętrz z lat 70. pasują również drzwi wewnętrzne z mlecznym przeszkleniem np. FELLINI 1, gdzie kwadratowe elementy będą nawiązywać do geometrycznych wzorów, modnych w tamtych latach. Jeżeli twoje przyszłe wnętrze to połączenie nowoczesności ze stylem lat 70., postaw na proste w designie białe drzwi z delikatnym zdobieniem AOSTA.

Eleganckie wnętrza

A może Twoje wymarzone wnętrze jest urządzone z nutą elegancji. W takim wypadku postaw na drzwi wykończone w ciemnym drewnie z dużym przeszkleniem, np. FERRARA czy BARI. Taki model podkreśli jasne kolory ścian oraz podłogi, podkreślając elegancję wnętrza.

Uniwersalne rozwiązanie

Jeśli nadal nie możesz zdecydować się na konkretny model drzwi postaw na model uniwersalny ENTRA LINATE 1 lub MARCONI 1. Będą one doskonałym tłem do prawie każdego wnętrza, zarówno tego klasycznego czy bardziej nowoczesnego.

Ostatni krok, to wybór salonu z drzwiami, gdzie wykwalifikowani sprzedawcy pomogą Ci dobrać rozwiązanie do Twoich otworów drzwiowych, a następnie zamontować Twoje wymarzone drzwi.

Więcej informacji na: www.asilo.pl