Niewielki salon nie musi być nudny ani zagracony. Coraz częściej wypoczynkowe meble tapicerowane łączą w sobie design, funkcjonalność i wygodę. W sklepach meblowych właśnie pojawiły się reprezentujące ten trend nowości. Zobacz, na które z nich warto zwrócić uwagę.

Jego wysokość narożnik

Nowoczesność wkracza na salony na wysokich nogach. To pokazuje najnowsza kolekcja marki Sweet Sit. Triumfy święci prostota w postaci smukłej, czarnej, metalowej 15-centymetrowej nogi w narożniku Golf. Na uwagę zasługuje również kolekcja Cosimo unosząca się na drewnianej lub metalowej nodze aż 20 cm nad ziemią. Zastosowanie tego rozwiązania zwiększa praktyczność mebli. Dzięki dużej przestrzeni pomiędzy podłogą a siedziskiem dużo łatwiej jest utrzymać czystość. Zmieści się tam robot sprzątający, odkurzacz i zwykła zmiotka.

Wysoka, metalowa noga w kolorze czarny mat nadaje narożnikowi Golf stylu i elegancji.

Wysokie nogi mają też walor estetyczny. Sprawiają, że nawet solidna, geometryczna bryła nabiera lekkości, a cały salon wydaje się wyższy i bardziej przestronny. To dodatkowa wartość, mająca znaczenie w przypadku pomieszczeń o ograniczonym metrażu.

Mebel jak kameleon

Mały salon to wymagająca przestrzeń. Poza tym, że liczy się każdy centymetr, to jeszcze łatwo go zagracić i zabałaganić. Dlatego szczególnie sprawdzają się tu meble, które niczym kameleon potrafią przeistoczyć się w szafkę, stolik czy łóżko. Taką zaskakującą funkcjonalnością, zastosowaną w nowej kolekcji Cosimo, jest funkcja "Połącz i śpij". Jej podstawą są wygodny narożnik i podłużny puf. W dzień puf może stać samodzielnie, pełniąc funkcję dodatkowego siedziska, podnóżka czy stolika na tacę z jedzeniem. W nocy zaś tworzy z narożnikiem wyrównaną powierzchnię spania - idealną dla gości.

Duet idealny czyli narożnik i puf Cosimo w kolorze butelkowej zieleni - w dzień osobne meble, w nocy jedno łóżko. biała lampa na stole, okrągła taca, książka, szklany okrągły stolik kawowy, złota lampa podłogowa, obraz, regał z książkami, granatowy dywan, beżowy dywanik, granatowe zasłony

Nowe propozycje marki Sweet Sit cechują się ciekawymi i nowatorskimi rozwiązaniami także w kwestii przechowywania. Z pozoru prosty fotel z kolekcji Ala może bowiem zastąpić szafkę. Pod jego siedziskiem umieszczono skrzynię do przechowywania dodatkowej pościeli, pledów czy innych rzeczy, które chcemy ukryć przed oczami gości. Dzięki tego rodzaju schowkom utrzymanie porządku w małym salonie jest dużo prostsze.

Kolekcja Ala z opcjonalnym zagłówkiem i schowkiem w fotelu to połączenie komfortu i funkcjonalności.

Wypoczynek w Twoim stylu

Wspólna przestrzeń to podstawowe założenie salonu. Tutaj spotykają się domownicy oraz goście. Jak sprawić, by wszyscy czuli się komfortowo? Wybrać narożnik z wieloma poduszkami z kolekcji Daytona lub Golf.

Narożnik Daytona ma łącznie aż siedem wygodnych poduszek w standardowym wyposażeniu.

Daytona w standardowym zestawie posiada dwa rodzaje poduszek: oparciowe i podnerczowe. Golf oferuje ponadto małe poduszki koktajlowe. Wszystkie poduchy są luźne, więc można skonfigurować z nich dowolne siedzenie wedle własnego uznania. Jest to szczególnie istotne dla osób z problemami z kręgosłupem lub wysokiego wzrostu. Dodatkowe poduszki umożliwiają podwyższenie oparcia i dają podparcie dla pleców lub karku.

Sofa Muto, z pozoru obszerna, w rzeczywistości kompaktowa i idealna do małego salonu.

Bez względu na to, czy wybierzesz bogatą w poduszki kolekcję Daytona lub Golf, skromniejsze kolekcje Ala lub Cosimo, czy zupełnie prostą sofę Muto, zachwyci Cię ich ponadczasowy i uniwersalny styl.

Więcej informacji na: www.SweetSit.pl