Nowoczesne oświetlenie ogrodu, patio lub balkonu, sprawić może, że świat za oknem nie znika wraz z nadejściem zmierzchu, a nasza przestrzeń życiowa nie zostaje po zmroku ograniczona tylko do czterech ścian. Najnowszym, dominującym  trendem w oświetleniu ogrodów eleganckich rezydencji w USA  stało się stosowanie oświetlenia zmiennego, spersonalizowanego, które potrafi nie tylko dostosować się do  nastroju użytkownika lub bieżącej sytuacji zmieniając barwę oraz intensywność światła, lecz także pozwala na modelowanie przestrzeni i grę  głębią perspektywy.

Włączanie i ściemnianie każdej lampy osobno dzięki sterownikom światła Luxor

Wykorzystuje się do tego instalacje oparte o sterowniki światła Luxor, umożliwiające  włączanie i ściemnianie każdej lampy ogrodowej osobno, oraz zapamiętywanie swoich ulubionych scenariuszy świetlnych w bibliotekach sterownika. Po zapamiętane scenariusze użytkownik może sięgnąć i wywołać je w dowolnym momencie używając aplikacji zainstalowanej na smartfonie, lub z centralnego panela - w przypadku gdy nasz dom wyposażony jest w instalację SMART HOME.

Polecenia głosowe

Dodatkowo, użytkownicy Alexa Amazon, mogą po prostu aktywować wybrany z biblioteki scenariusz świetlny wydając polecenie głosowe. Nie każdy jednak jest miłośnikiem smartfona i elektronicznych gadżetów więc system może działać również w pełni autonomicznie, bez absorbowania uwagi użytkownika. W trybie automatycznym, wcześniej zaprojektowane i spersonalizowane scenariusze świetlne, będą włączane według z góry określonej przez użytkownika kolejności, adekwatnie do pory dnia - rozróżniając dni tygodnia, weekendy, wakacje, poszczególne miesiące jak i pory roku. Wygląd naszego ogrodu lub patio, już nigdy nie będzie monotonny, lecz zawsze będzie dopasowany do naszych oczekiwań, nastroju oraz pory roku i zawsze przykuwający uwagę.

Subtelne akcenty kolorystyczne

Technologia LED RBGW, która w systemach FX wykorzystywana jest do precyzyjnego dopasowania odcienia bieli emitowanego światła do zmieniającej się scenerii w różnych porach roku, oraz dająca możliwość okazjonalnego wprowadzenie subtelnych akcentów kolorystycznych staje się nieodzownym elementem w oświetleniu eleganckich ogrodów.

Szczególną uwagę należy również zwrócić na dostępność specjalnej wersji projektorków FX, posiadających amerykański certyfikat wildlife-friendly, predestynujący systemy oświetlenia do zastosowania wszędzie tam, gdzie chcemy, aby oświetlenie naszego ogrodu w jak najmniejszym stopniu zakłócało życie dzikich zwierząt. Możliwość indywidualnego ściemniania lub selektywnego wyłączania każdej lampy, znacząco przyczynia się do oszczędności energii, co jest wyrazem naszego  szacunku dla zasobów środowiska naturalnego i wkładem w zmniejszenie emisji CO2 i smogu.

Bezpieczeństwo a oświetlenie ogrodu

Architekci oraz osoby wrażliwe na estetykę niechętnie godzą się aby w eleganckiej przestrzeni elementy oświetlenia pozostawały widoczne, wyróżniały się w otoczeniu lub je dominowały. Dlatego też, niezwykle pomocna w ukryciu elementów instalacji okaże się możliwość wyboru jednego z palety siedmiu kolorów, faktur oraz trzech rodzajów materiałów (mosiądz, miedź i aluminium) zastosowanych do wykonania obudów FX led.

Zapewnienie bezpieczeństwa powinno być zawsze priorytetem, każdej instalacji, a oświetlenie ogrodu nie jest tu wyjątkiem. Choć oświetlenie ogrodowe na 230V będzie znacznie tańsze w zakupie, to jedynie instalacja oświetlenia ogrodowego przystosowana do niskiego napięcie 15V, zapewni pełne bezpieczeństwo bawiącym się w ogrodzie dzieciom i czworonogom.

Zachęcamy do konsultacji za naszymi specjalistami. www.fxl.comfxl.europe@gmail.com