O tym pamiętaj przed zakupem, czyli zasady kupowania na Aliexpress

Zanim przystąpimy do pierwszych zakupów na Aliexpress, pamiętajmy o poniższych zasadach. Dzięki tym wskazówkom unikniemy rozczarowań i nie damy się oszukać w sieci. Zaczynając poszukiwania, ustawmy tzw. filtry. Przede wszystkim najwygodniej będzie zacząć ustawienia od zmiany języka oraz waluty na polską. Następnie selekcjonujemy produkty poprzez ilość pozytywnych ocen. Dzięki temu wyświetlą nam się tylko produkty od sprawdzonych sprzedawców. Bardzo często na stronie przedmiotu, znajdziemy realne zdjęcia klientów. To pozwoli nam ocenić ryzyko związane z internetowym zamówieniem. Przygotujmy się również na długi czas oczekiwania. Bardzo często zamawiany produkt przychodzi po upływie miesiąca, gdy potrafimy zapomnieć o dawnych zakupach. Uzbrojmy się zatem w cierpliwość.

Istotną kwestią jest także sprecyzowanie oczekiwań. Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, skupmy się na niewielkich gabarytach. Zamówienie sofy byłoby nie lada wyzwaniem! No i najważniejsze - uważajmy na podróbki. Na azjatyckim rynku roi się od kopii popularnych modeli mebli i akcesoriów - nie wspieramy rynku, który korzysta z kopiowanych projektów. Co zatem kupować? Uniwersalne dodatki, które poprzez modę i popularność mogą kosztować w Polsce nawet trzykrotnie więcej niż na rynku chińskim.

Dekoracje ścienne

Na popularnym chińskim portalu sprzedażowym w korzystnej cenie dostaniemy wszelkiego rodzaju dekoracje ścienne takie jak popularne obecnie makramy, czy łapacze snów. Ceny zaczynają się już od 6 zł za makramowy wieszak do roślin wykonany ze sznurka. Za tradycyjną makramę lub łapacz snów zapłacimy mniej więcej 20-40 złotych.

Sztuczne i suszone kwiaty

Na Aliexpress znajdziemy bukiety suszonych traw pampasowych, sztuczne róże, peonie, a także rośliny wiszące np. bluszcz w doniczce. Patrzmy na realne zdjęcia, aby produkt wyglądał  możliwie podobnie jak żywe rośliny. Cena za bukiet trawy pampasowej to około 30 złotych. Za sztuczny bluszcz w doniczce zapłacimy 5 zł/sztukę.

Lampki dla dzieci

Ledowe lampki nocne dla dzieci to prawdziwy hit Instagrama! Dekoracyjne oświetlenie do pokoju dziecka występuje pod postacią chmurek, lodów, zwierzątek i świetnie sprawdzi się jako nocny stróż najmłodszego domownika. Lekkie światło może palić się całą noc. Przy okazji jest to świetna ozdoba pokoju dziecka. Lampki o różnych kształtach kosztują na Aliexpress mniej więcej 10-20 zł.

Girlandy świetlne

Za popularne girlandy wykonane z bawełnianych kuleczek zapłacimy w Polsce nawet 100 złotych. Na chińskim portalu sprzedażowym tego typu produkt kosztuje od 20 złotych.

Drewniane półki ścienne dla dzieci

W tym segmencie do wyboru mamy popularne półki ścienne w kształcie domku lub drewnianą wiszącą deskę, ozdobioną sznurem koralików. Koszt jednej półki oscyluje w granicach 25 zł. W Polsce ich cena jest czterokrotnie wyższa.

Poszewki na poduszki

Wybór domowych tekstyliów jest tutaj ogromny! Poświęcając odrobinę czasu na szukanie, możemy znaleźć prawdziwe perełki! Kupując chińskie tekstylia, zwróćmy uwagę na skład materiału, z którego wykonana jest poduszka. Ceny za poszewkę zaczynają się nawet od 5 złotych.

Naklejki ścienne

Co drugi pokój dziecka w Polsce ozdobiony jest fikuśnymi naklejkami o kształcie kropek, gwiazdek czy leśnych zwierzątek. Niestety ceny potrafią niejednokrotnie zwalić z nóg. Aliexpress oferuje naklejki ścienne już od kilku złotych.

Kuchenna ceramika

Poszukując kuchennej ceramiki, musimy liczyć się z tym, że długi transport może ją niestety uszkodzić i nie zostanie ona dostarczona do nas w jednym kawałku. Gdy jednak podejmiemy ryzyko, otworzy się przed nami magiczny świat wzorów i kolorów niemalże z całego świata. Na szczególną uwagę zasługują kubki, które potrafią zachwycić dobrym designem.

Boho kosze

Bardzo modne dodatki w stylu boho ze względu na swoją popularność, potrafią kosztować krocie. W rzeczywistości koszt wytworzenia plecionych akcesoriów jest bardzo niski. Z pomocą nadchodzi Aliexpress, na którym plecione kosze znajdziemy już od 15 złotych.

Metalowe kratki

Industrialne kratki ścienne, które możemy wykorzystać w pracowni jako tablice inspiracji, podbiły serca wielu dekoratorów wnętrz. Choć produkt składa się tak naprawdę z kilku połączonych ze sobą metalowych prętów, potrafi kosztować nawet 150 złotych. Na Aliexpress podobne kratki w industrialnym stylu znajdziemy już od 35 złotych.

Linki do wybranych produktów przez redakcję:

 

Autor
10 wnętrzarskich perełek, które warto kupić na Aliexpress!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....