Czarny kolor śmiało wkroczył do palety barw chętnie wykorzystywanej przez architektów i projektantów w aranżacji wnętrz. Nadaje im nie tylko elegancji, wyrafinowania i luksusu. Śmiało można łączyć go z wieloma barwami tworząc wyjątkowe i ponadczasowe zestawienia.

Czarne drzwi jako charakterystyczny element loftowych wnętrz

Charakter dużych, pofabrycznych przestrzeni podkreślą drzwi w okleinie czarny ST CPL z powłoką AntiFinger, która ogranicza zabrudzenia i ślady odcisków palców. To ważna cecha, która zdecydowała o dużej popularności tego dekoru. Interesującą propozycją ERKADO jest możliwość dowolnego zestawienia paneli dekoracyjnych, drzwi, ościeżnic i listew przypodłogowych, która pozwoli na zachowanie spójności kolorystycznej.

Drzwi z charakterem

Sukces aranżacyjny tkwi w szczegółach i drobnych detalach, które umożliwią wykreowanie nowoczesnego wnętrza. Duży wybór okuć w ofercie ERKADO w kolorze czarnym z okrągłym i kwadratowym szyldem pozwoli zmienić ogólny wygląd drzwi. Wato zwrócić uwagę na antybakteryjną klamkę RUMBA w czarnym kolorze, która została pokryta jonami srebra skutecznie niszczącymi bakterie gromadzące się na jej powierzchni.

Intrygującym rozwiązaniem jest oferowane przez ERKADO innowacyjne szkło VSG w kolorze czarnym. Określane jest jako "szkło bezpieczne", obustronnie gładkie. Jego tafle sklejone są za pomocą specjalnej taśmy, która w przypadku uszkodzenia szkła zapobiega rozpryskiwaniu się. Możliwość zestawiania jej na zasadzie kontrastu z białymi oklinowanymi i lakierowanymi modelami tworzy eleganckie połączenie stanowiące mocniejszy akcent aranżacyjny wnętrza.

Modne, dyskretne rozwiązania

Drzwi to nie tylko tradycyjne skrzydła z przeszkleniem lub bez! Jeśli jesteś właścicielem małej kawalerki, lub chcesz zaoszczędzić jak najwięcej miejsca warto pomyśleć o systemie drzwi przesuwnych. LOFT marki ERKADO to propozycja charakteryzująca się widoczną prowadnicą, a także pochwytami w stylu industrialnym lub retro w kolorze czarnym, które podkreślą surowe przestrzenie. Wszystkie te elementy składają się na ogólny wygląd i styl drzwi dlatego decyzję dotyczącą ich wyboru warto podjąć już na etapie projektowania wnętrza.

Wyjątkowe, nowoczesne rozwiązania

W nowoczesne i loftowe wnętrza idealnie wkomponuje się model GRAF. To drzwi wykonane ze szkła hartowanego, które inaczej nazywane jest szkłem bezpiecznym. Charakteryzuje się ono większą odpornością i wytrzymałością na uderzenia. Mogą być one ozdobione różnymi wzorami dekoracyjnymi, które w połączeniu z czarnymi okuciami i ościeżnicami tworzą niepowtarzalną ozdobę wnętrza.

Subtelna czerń w naturalnej oprawie

Drzwi z intarsjami to kolejna propozycja ERKADO. Intarsje to wstawki umieszczone po obydwu stronach skrzydła idealnie zlicowane z jego powierzchnią. Występują w trzech wariantach kolorystycznych: dąb, stal szczotkowana i czerń. Różne ułożenie intarsji tworzy wyjątkowe modele, które mogą wpłynąć na poprawę proporcji wnętrza.

Dużą popularnością cieszy się możliwość połączenia koloru drewna z czarnymi dekoracyjnymi detalami, tworzącymi oryginalne kompozycje. To opcja, którą możemy wybrać nie tylko w drzwiach wewnętrznych, ale również wewnątrzklatkowych. Ich dużym atutem jest uniwersalność i możliwość łączenia skrzydeł z różnym układem intarsji w jednej przestrzeni. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku drzwi zewnętrznych wewnątrzlokalowych, które zapewnią nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także staną się ozdobą budynków użyteczności publicznej.

Więcej informacji na: www.erkado.pl