Przedpokój jest jednym z najczęściej pomijanych miejsc podczas urządzania mieszkania. Warto jednak poświęcić temu pomieszczeniu nieco czasu, ponieważ to właśnie ta część domu jest jego wizytówką. Wybranie mebli i innych dodatków jest w tym przypadku dość sporym wyzwaniem, ponieważ przeważnie przedpokój jest dość niewielki. Sprawdź, jakie elementy wyposażenia to absolutne minimum.

Szafka na buty

Podczas aranżacji przedpokoju to właśnie ten mebel powinien znaleźć się na samym szczycie listy zakupów. Utrzymanie porządku w pomieszczeniu będzie znacznie łatwiejsze, jeśli pod nogami nie będą plątać się sneakersy Guess, szpilki do pracy i domowe kapcie. Rozmiar szafki powinien zależeć od wolnej przestrzeni, liczby domowników i ilości obuwia. W przestronnych przedpokojach można nawet pozwolić sobie na dużą garderobę, w której można schować również zimowe płaszcze, parasolki czy też produkty służące do pielęgnacji i czyszczenia obuwia. 

Wieszaki na ubrania

W zapanowaniu nad chaosem w przedpokoju mogą również pomóc wieszaki na kurtki i płaszcze. Taki element wyposażenia może przydać się zwłaszcza podczas wizyty znajomych lub rodziny. W małym przedpokoju liczy się dobre rozplanowanie wolnej przestrzeni, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się deska z haczykami mocowana na ścianie. Taki dodatek nie zajmuje dużo miejsca. W niektórych przypadkach może sprawdzić się stojak, który można w dowolnej chwili przestawić lub nawet wynieść do innego pomieszczenia.

Siedzisko do zakładania butów

Włożenie sneakersów lub trzewików może być niemałym wyzwaniem, jeśli w przedpokoju brakuje siedziska. Niektórzy każdorazowo przynoszą sobie taboret lub krzesło, jednak nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie. Strzałem w dziesiątkę może okazać się zakup wygodnego siedziska przypominającego ławeczkę z obiciem. Dotyczy to zwłaszcza modeli, w których pod siedzeniem znajduje się półka na buty. W takiej wersji ten dość niewielki mebel może sprawdzić się nawet w naprawdę małym przedpokoju.

Duże lustro

Przed wyjściem z mieszkania warto sprawdzić, czy fryzura dobrze wygląda, makijaż się nie rozmazał, a na płaszczu nie pojawiła się żadna przypadkowa plamka. Zamiast wracać po włożeniu butów do łazienki, sypialni lub garderoby, lepiej zamontować sporych rozmiarów lustro w przedpokoju. W ten prosty sposób można uniknąć roznoszenia błota lub piasku z obuwia po całym mieszkaniu. Ponadto lustro w przedpokoju może optycznie powiększyć pomieszczenie i być ciekawym elementem dekoracyjnym.

Oświetlenie do przedpokoju

Bardzo ważnym elementem wyposażenie przedpokoju jest oświetlenie. To właśnie od przemyślanego rozmieszczenia odpowiednich lamp zależy w dużej mierze poziom wygody podczas korzystania z pomieszczenia. Wrażenie przytłoczenia można uniknąć dzięki minimalistycznemu plafonowi sufitowemu. Sporą popularnością cieszą się także ponadczasowe kinkiety. Niebanalna lampa może także dodać wnętrzu odrobiny oryginalności. Ponadto dobrze dobrane oświetlenie może sprawić, że przedpokój będzie wydawać się wyższy i przestronniejszy.