Kuleczki cotton balls znajdują zastosowanie niemal w każdym pomieszczeniu bez względu czy jest to pokój dziecięcy, sypialnia czy też elegancki salon. Zestawy świecących sznurków występują zarówno w kolorach pastelowych jak i mocno intensywnych dzięki czemu łatwo wkomponować je w dowolny wystrój i aranżację naszego wnętrza. 

Jak samodzielnie wykonać kulki cotton balls?

Lampki te z łatwością można wykonać samemu, lub po prostu kupić w sklepie z akcesoriami dekoracyjnymi. Nawet dla osób o niekoniecznie dużych zdolnościach manualnych, wykonanie lampek cotton balls nie powinno stanowić żadnego problemu. Czego więc będziemy potrzebować aby własnoręcznie wykonać bawełniane kuleczki?

Do wykonania świetlnej girlandy nie potrzebujemy żadnych wyszukanych czy specjalistycznych narzędzi. Niezbędne są tylko lampki, klej oraz kolorowe sznurki. Nie może także zabraknąć odrobiny cierpliwości. Do wykonania ażurowych kul pełniących rolę lampionów potrzebować będziemy nieco więcej akcesoriów.

Należą do nich:

  • sznurek ledowy wielobarwny lub po prostu biały
  • kolorowe balony, najlepiej jeśli będą małe gdyż prościej uformować z nich kulkę.
  • kolorowe sznurki, nici, wełny o różnych grubościach w zależności od upodobań. Przyjmuje się że na wykonanie 5 kul potrzeba około 200 cm sznurka.
  • klej do drewna
  • wodę, pojemnik do rozcieńczania kleju z wodą, igłę do przekłuwania balonów.

Aby we właściwy sposób wykonać kulki cotton balls należy na początek równo i dokładnie owinąć sznurek lub włóczkę na napompowany balonik. Baloniki powinny być jednakowej wielkości. Ważne aby balonik był mniej więcej w kształcie kuli a nie jajka. Wykonywanie kulek DIY nie należy do prac uciążliwych dlatego warto zaangażować w te prace pozostałych członków rodziny.

Jak owijać balonik sznurkiem aby osiągnąć zamierzony efekt? Przede wszystkim sznurek czy tez włóczka powinna być nasączona mieszaniną kleju i wody. Tak przygotowany sznurek owijamy wokół balonika rozprowadzając go równomiernie i pamiętając aby nie pozostawiać większych odstępów pomiędzy zwojami. Sznurek powinien przybrać formę równej siateczki.

Innym sposobem jest owijanie suchego sznurka wokół balonika a następnie moczenie go roztworze z kleju i wody. Efekt jest ten sam, a sposób owijania uzależniony od preferencji wykonawcy. Kiedy już nasze kule są gotowe, przystępujemy do wysuszenia ich. Może to trwać nawet 48 godzin jeśli schną same, ale łatwiej użyć suszarki i niezwłocznie przystąpić do przebicia balonika. Wystarczy wbić igłę i gotowe. Pozostaje tylko wyjęcie strzępków balonika z kulki i nasze girlandy są gotowe aby stać się świetlnymi kulami.

Następny krok to przeprowadzenie przez kolorowe kulki sznurka led aby cieszyć się niesamowitymi wrażeniami estetycznymi oraz niepowtarzalnym nastrojem który sprawdzi się nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia ale także podczas innych uroczystości rodzinnych.

Jak powiesić cotton balls?

Wieszanie kulek cotton balls na ścianie nie należy do najprostszych czynności, ale na szczęście z pomocą przychodzą nam specjalne, dedykowane akcesoria przeznaczone do tego celu. Są to specjalne oczka pozwalające zaczepić kabel w dowolnym miejscu na ścianie. Można oczywiście przeprowadzić świecącą dekorację cotton balls przez już istniejące elementy dekoracji ściennych takich jak obrazy, plakaty czy gwoździki pozostałe po starych obrazach. Wykorzystać można również bezbarwną taśmę klejącą za pomocą której kabel z łatwością trzymał się będzie ściany.

Jak zasilać lampki cotton balls?

Decydując się na kulki cotton balls na prąd warto zastanowić się czy w pobliżu miejsca ich usytuowania znajduje się gniazdko zasilające. Lampki zasilane prądem elektrycznym wymagają sporo uwagi i delikatności obsługi. Z prądem nie ma żartów. Jeśli zaś lampki cotton balls mają znaleźć zastosowanie w pokoju dziecięcym, warto zdecydować się na te zasilane bateriami. Mamy wówczas pewność że nasze dziecko będzie bezpieczne, gdyż świetlny łańcuch można powiesić na tyle wysoko aby dziecko do niego nie dosięgło. Wrażenia dekoracyjne jak wiadomo są ważne i potrafią cieszyć oko, lecz to jednak bezpieczeństwo dziecka jest sprawa priorytetową.

Gdzie kupić lampki cotton balls?

Popularne lampki cotton balls możemy wykonać samodzielnie lub kupić gotowe girlandy w sklepach z dekoracjami. Istnieją również dedykowane sklepy, w których można tworzyć własne kombinacje kolorystyczne i dowolnie modyfikować zestawy. Cena uzależnione będzie od ilości kul - za zestaw z dziesięcioma lampkami zapłacimy około 59 złotych. Największe zestawy zawierają aż pięćdziesiąt lampek i ich cena oscyluje w granicach 200 złotych.