Każdy będzie mógł znaleźć taką technikę artystyczną, w której będzie mu łatwiej i przyjemniej. Na przykład ci, którzy są dobrzy w sztuce i rzemiośle, mogą uznać origami za sposób na przekazanie czasu, ale także sposób na relaks. Choć może to wymagać nieco więcej cierpliwości i wysiłku, z czasem można nauczyć się obsługiwać go z łatwością, a tworzenie różnych papierowych figurek przyjdzie niemal naturalnie.

Wśród różnych rzemiosł papierniczych, które istnieją, istnieje inna technika, która być może nie jest tak dobrze znana, ale że możesz kochać, ponieważ możesz stworzyć wspaniałe dzieła sztuki z nim. Jest to sztuka quillingu, która wywodzi się ze starożytnej cywilizacji egipskiej - rozprzestrzeniła się na cały Orient i Azję, aż stała się popularna w Europie.

Czym jest sztuka quillingu?

Sztuka quillingu to technika dekoracyjna, która polega na zwijaniu różnych kawałków papieru, o różnych rozmiarach i kolorach, w celu stworzenia unikalnych i bardzo osobistych dzieł. Aby wykonać tę technikę, artysta używa narzędzia do zwijania papieru, który jest specjalny dla sztuki quillingu, tworząc kręgi z tego materiału i łącząc je ze sobą w celu uzyskania pożądanych dzieł. Technika ta polega na zwijaniu papieru w kółka i łączeniu ich ze sobą, tworzeniu kółek i łączeniu ich ze sobą w celu uzyskania pożądanych prac.

Uważa się, że od V wieku technika ta dotarła do głównych miast europejskich, gdzie używano jej do dekoracji świętych obrazów, z różnych materiałów i w różnych kolorach. Później, w XVIII wieku, uważa się, że wielkie damy pałaców również wykorzystywały sztukę quillingu dla rozrywki oraz jako sposób ozdabiania pudełek i innych prezentów, które chciały podarować innym. Dziś służy także do tworzenia dzieł sztuki przez niezależnych artystów, choć jego komercyjne zastosowanie obejmuje zaproszenia ślubne, kartki na specjalne okazje, takie jak urodziny, dekoracje do domu czy ozdoby na przyjęcia lub inne ważne wydarzenia.

Jak praktykować sztukę quillingu w domu?

Sztuka quillingu polega na wykonywaniu za pomocą papieru kółek o różnych kształtach i rozmiarach. W tym celu możemy wykorzystać specjalną maszynę, która istnieje, aby ją zwinąć lub możemy wykonać te okręgi naszymi rękami. Musimy po prostu uzbroić się w cierpliwość i próbować zwijać różne rodzaje i rozmiary papieru, aby uzyskać pożądane kształty. Następnie za pomocą szablonu możemy przykleić zwinięty papier w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, aby uzyskać pożądany kawałek.

Aby praktykować sztukę quillingu, możesz potrzebować skontaktować się z profesjonalnym rzemieślnikiem. Osoba pracująca w sklepie, w którym kupujesz materiały, będzie prawdopodobnie w stanie udzielić Ci najlepszych porad dotyczących tego, jak zacząć pracę z tą techniką, np. od jakich szablonów zacząć, jaki rodzaj papieru będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni na początku, czy masz maszynę do jego zwijania, czy nie, jaki rodzaj kleju będzie Ci potrzebny do mocowania różnych zwiniętych papierów i tak dalej.

Dzięki sztuce quillingu możesz odtworzyć różne mandale (buddyjska forma sztuki relaksacyjnej), które mogą pomóc Ci uspokoić nerwy i znaleźć nieco więcej stabilności emocjonalnej. Trzeba będzie jednak uzbroić się w cierpliwość, bo to normalne, że na początku rolki papieru mogą nie wyjść tak idealnie, jak byśmy chcieli. Jednak dzięki praktyce, wysiłkowi i sile woli będziesz w stanie osiągnąć pożądane rezultaty i stworzyć niepowtarzalne dzieła artystyczne dzięki sztuce quillingu.

Oryginalny prezent na różne okazje

Twoje dzieła sztuki quillingu mogą być idealne do dekoracji własnego domu, ale także do włączenia w prezent na specjalną okazję lub do podarowania bez wyraźnego powodu członkowi rodziny, przyjacielowi lub koledze. Wiele osób przykłada znaczną wartość do prezentów handmade, ponieważ wiążą się one z czasem i wysiłkiem osoby, która je wykonuje, a nie tylko z inwestycją finansową.

Nie wahaj się więc podarować swoich quillingowych dzieł sztuki tym, których najbardziej kochasz, aby dać im znać, jak bardzo je doceniasz, a także aby móc podzielić się swoimi kreacjami. Z czasem będziesz doskonalić swoją technikę i pomalutku będziesz osiągać projekty, z których będziesz czuć się bardziej dumna, a także czerpać radość z całego procesu opracowania i doboru materiałów do każdego z tworzonych projektów ze znakami wodnymi.