"Seks w wielkim mieście" to dla wielu kobiet serial kultowy. Rzesze fanek chciały ubierać się jak Carrie Bradshaw, żyć jak ona i tak samo mieszkać. W filmowej kontynuacji serialowych perypetii słynna pisarka z Nowego Jorku urządza swój wymarzony apartament.

"Seks w wielkim mieście" to jeden z najpopularniejszych seriali wszech czasów. Jego pojawienie się w telewizji było przełomem. Serial zerwał z dominującą w programach dla kobiet i o kobietach landrynkową konwencją i polityczną poprawnością. Bohaterki robiły co im się tylko podobało, romansowały i kupowały nieprzyzwoicie drogie buty. To, w co się ubierały, było tak samo istotne jak to, z kim się umawiały. Na fali sukcesu serialu powstał film, będący kontynuacją losów czwórki nowojorskich przyjaciółek: Samanthy (Kim Cattrall), Mirandy (Cynthia Nixon), Charlotte (Kristin Davis) i niezastąpionej Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker). W kinowym filmie główna bohaterka w końcu wychodzi za mąż za swoją długoletnią miłość - Mr. Biga (Chris Noth).

W "Seksie w wielkim mieście 2" Carrie powraca jako dojrzała mężatka, która dla siebie i małżonka urządza ekskluzywny apartament na Manhattanie. Okazuje się, że Carrie ma dobre wyczucie nie tylko w kwestiach mody, ale także dekoracji wnętrz.

wnętrza apartamentu w filmie "Seks w wielkim mieście"   Film "Seks w wielkim mieście" - zdjęcie w salonie
Kadry z filmu "Seks w wielkim mieście" 

- Carrie stara się urządzić nowy apartament dla ich dwojga, a nie tylko dla siebie - mówi Jeremy Conway, scenograf, który pracował także przy serialu i pierwszym filmie. Dlatego Conway wraz z dekoratorką Lydią Marks stworzyli przestrzeń stanowiącą połączenie męskich elementów, takich jak kubiczne meble i ciemne drewno, z kobiecymi, jak delikatne dywany i tkaniny z roślinnymi motywami. Do tego, znając zamiłowanie Carrie do stylowych rzeczy, musiało to być mieszkanie szykowne, ale bez nadmiernego zadęcia. Na ekranie zaglądamy do wszystkich pomieszczeń: od obszernego holu, przez salon, kuchnię, sypialnię, na małżeńskiej garderobie kończąc.

Na ścianach pojawiają się tapety w dekoracyjne wzory. Ich kolorystyka jest neutralna, dzięki czemu nie męczą oczu i nie przytłaczają. Ściany dają wybrzmieć ciekawym meblom i dodatkom, których najwięcej jest w salonie. Ważną rolę w pokoju dziennym odgrywa abstrakcyjny obraz w odcieniach słonecznej żółci. Kontrastuje on z ciemnoszafirową kanapą firmy Monatauk Sofa, z wełnianą tapicerką marki Donghia. Te elementy - obraz i sofa - stanowią najmocniejsze akcenty kolorystyczne salonu.

Kadr z filmu "Seks w wielkim mieście"   wnętrza garderoby w apartamencie z filmu "Seks w wielkim mieście"
Kadry z filmu "Seks w wielkim mieście"

Zestawienie intensywnych barw tonują dwa fotele o formach z lat 50. XX w. tapicerowane neutralną beżową tkaniną. Meble mają solidne, geometryczne kształty o wyraźnie męskim charakterze. Ich surowy wyraz łagodzą bardziej kobiece akcenty, takie jak poduszki czy dywan Candy Flower marki Rug Company. Kobiecym detalem w salonie jest także ręcznie wykonany puf autorstwa fińskiej projektantki Anne Kyyrö Quinn. Ze względu na wyrazisty kolor i efektowne detale jest to mebel zdecydowanie przykuwający uwagę.

Małżeńska sypialnia jest utrzymana w stonowanych barwach. Starannie dobrano tu wzory i kolory dzięki czemu panują w niej spokój i harmonia. Z sypialni przechodzimy do miejsca, które dla wielu fanek "Seksu w wielkim mieście" i pewnie dla samej Carrie Bradshaw jest zdecydowanie tym najważniejszym - garderoby. Została ona podzielona na dwie części - lewa strona, zrobiona z ciemnego drewna należy do Mr. Biga, prawa, biała, jest królestwem Carrie. Jednak ubrania bohaterki w niewyjaśnionych okolicznościach przedostały się także na stronę małżonka...

Wystrój całego apartamentu stanowi esencję amerykańskiego glamouru w bardzo nowoczesnym wydaniu. Jest to bez wątpienia mieszkanie, które przypadnie do gustu nie tylko fankom serialu i filmowej Carrie Bradshaw.

tekst: Anna Oporska;
zdjęcia: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.