Przebudowa 3 - pokojowego mieszkania

Właśnie kupiliśmy mieszkanie 3 pokojowe, 64 m2. Chcielibyśmy poprzestawiać ścianki, aby uzyskać maksymalnie funkcjonalne mieszkanie. Myślałam o wydzieleniu kuchni ścianką (w części kuchennej znajduje się wąskie, podłużne okno na wysokości 155 cm) i przesunięciu drzwi do salonu. Ponadto może warto zrezygnować z dodatkowej łazienki w pokoju nr 1 (ewentualnie pozostawienie wc z wejściem od korytarza), aby uzyskać w nim bardziej ustawna przestrzeń oraz miejsce na szafy (również w korytarzu). Powierzchnie pomieszczeń to: kuchnia z salonem - 6,74 m x 3,66 m; pokój nr 1 5.60 m x 2.68 m; pokój nr 2 3.15 m x 3.66 m. 
Przebudowa 3 - pokojowego mieszkania
Rys. 1. Plan mieszkania przed przebudową.

Przebudowa mieszkania w tym przypadku opiera się głównie na zmianach w obrębie salonu z aneksem i przylegającej do niego sypialni.

Mniejsza łazienka została zlikwidowana na rzecz powiększenia sypialni i stworzenia miejsca na pojemne szafy - zarówno w sypialni, jak i w przedpokoju.

W przedpokoju dodatkowo siedzisko (pod nim szafka na buty), na którym siadamy, gdy zdejmujemy lub zakładamy obuwie. Na ścianie nad siedziskiem można umieścić lustro.

W dużej łazience sedes przesunięty w kierunku wanny, by do zabudowy na ścianie obok był lepszy dostęp (zabudowa do sufitu - zamykane szafki).

W dużej sypialni podwójne łóżko, szafki nocne i dwie duże szafy ubraniowe.

Mała sypialnia zaaranżowana na potrzeby dziecka (uczącego się).

W salonie z aneksem przesunięte wejście. by za na całej ścianie za drzwiami można było zrobić zabudowę meblową. Dobudowana ścianka oddziela część kuchenną od salonowej.

Pralka zamknięta w zabudowie kuchennej (w szafce tuż za drzwiami wejściowymi).

Przebudowa 3 - pokojowego mieszkania
Rys. 2. Plan mieszkania - propozycja przebudowy.