Czy meble tapicerowane to dobry pomysł na wyposażenie ogrodu? W okresie pięknej, słonecznej pogody z pewnością tak, ale co zrobić , gdy spadnie deszcz? Przykryć kanapę pokrowcem, wnieść do domu czy schować w garażu? Marka Kettler posiada w swojej ofercie kolekcje mebli wykonanych z zastosowaniem specjalnego materiału Sunbrella ®, które bez problemu mogą być ustawiane na zewnątrz.

Tkanina ta dzięki specjalnej impregnacji jest szczególnie łatwa w pielęgnacji, odporna na promieniowanie UV, oraz na różnego rodzaju zabrudzenia, takie jak plamy, tłuszcz, czy przebarwienia pod wpływem czynników atmosferycznych.

Połączenie tej tkaniny z szybkoschnącym piankowym wypełnieniem dało szczególny efekt: nawet po intensywnym opadzie deszczu meble w bardzo krótkim czasie wysychają i znów możemy z nich korzystać. Materiał jest przyjemny w dotyku, przepuszcza powietrze, nie ulega zagrzybieniu.

Wyjątkowe właściwości tkaniny w połączeniu z aluminiowym stelażem mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę - sofy lub narożnika nie musimy chować na zimę do zamkniętego, ogrzewanego pomieszczenia. Meble wystarczy przykryć pokrowcem i w takiej postaci można zostawić na cały okres jesienno - zimowy na tarasie lub w ogrodowej altanie.

Nowoczesny design narożników, kanap, leżaków sprawi, że nasz taras, czy ogród będzie przypominał luksusowy salon. Meble są na tyle trwałe i odporne na zużycie, że mogą być użytkowane w obiektach komercyjnych takich, jak hotele, czy SPA.

Od mebli tapicerowanych oczekujemy przede wszystkim wygody. Ważnym elementem jest, więc ich wypełnienie. Topowi producenci mebli dbając o komfort użytkownika stosują pianki o dużej gęstości.

Parametrem świadczącym o jakości mebli są podawane przez producentów wartości obciążenia. Wysokiej jakości wypełnienie jest komfortowe dla wszystkich użytkowników i nie odkształca się trwale w miejscu siedzenia.

Więcej informacji na: www.kettler.pl