47 metrów kwadratowych do wynajęcia

Powierzchnia gdańskiego mieszkania zajmuje niecałe 47 metrów kwadratowych. Na tej przestrzeni zaplanowano przedpokój, sypialnię, salon z aneksem kuchennym oraz łazienkę. Właściciele apartamentu zdecydowali się przeznaczyć lokum na wynajem bądź sprzedaż.

Kuchnia w drewnie i w czerni
Stół Alagon
Nasza propozycja
Stół Alagon
4699 zł
Loftowa półka na drobiazgi 37x55 cm
Nasza propozycja
Loftowa półka na drobiazgi 37x55 cm
79 zł

Mieszkanie tylko dla wybranych

Mimo, że sami nie zamieszkają w tym miejscu, chcieli, aby każdy szczegół był należycie dopracowany. W tym celu zaprosili do współpracy Anię Mickiewicz - projektantkę wnętrz z Pracowni Ani M. Opowiedzieli o tym co lubią, zaufali w całości i twierdzą, że nie mogło być lepiej. Oczekiwania były jasno sprecyzowane. Jednak nie względem projektu, lecz przyszłego lokatora. Zamieszka tu bowiem tylko osoba wyznająca podobne wartości.

Klimatyczny salon z beżową sofą i industrialnym oświetleniem
Beżowa sofa 3-osobowa Windsor & Co. Sofas Jupiter
Nasza propozycja
Beżowa sofa 3-osobowa Windsor & Co. Sofas Jupiter
5469 zł
Dywan Ornament
Nasza propozycja
Dywan Ornament
3958 zł

Mieszkanie inspirowane naturą

Inspiracją dla wystroju wnętrza stała się natura - w mieszkaniu spotykają się elementy zimne (metal) oraz ciepłe (zasłony, drewno) obrazujące taniec przeciwstawnych żywiołów. Całość utrzymana jest w kolorach ziemi.

Okrągłe stoliki w salonie
Świecznik Three Matt Black, House Doctor
Nasza propozycja
Świecznik Three Matt Black, House Doctor
109 zł
Zestaw stolików TRES
Nasza propozycja
Zestaw stolików TRES
1199 zł

Granicę między salonem a sypialnią stanowi wyrafinowana metalowo - szklana konstrukcja, która doskonale otwiera przestrzeń w obydwu pomieszczeniach. Potrzebę intymności zapewniają dyskretne zasłony. Wzorzysta ściana w sypialni, pokryta tynkiem dekoracyjnym wybarwionym na brązowy kolor, jest głównym elementem wnętrza. Element niewykończonej koronki pojawia się również na dwóch obrazach.

- Właściciele postawili na funkcjonalność, dlatego na samym początku założyliśmy wykorzystanie mikrocementu w łazience, który pozwolił na uniknięcie trudnych do czyszczenia przestrzeni z fugą, oraz paneli winylowych w pozostałej części mieszkania - mówi projektantka.

Retro klimat w salonie
Krzesło 18
Nasza propozycja
Krzesło 18
649 zł
Krzesło Kristie białe drewniane, LaForma
Nasza propozycja
Krzesło Kristie białe drewniane, LaForma
409 zł

Minimalistyczna łazienka

Łazienka miała być minimalistyczna i taka też się stała. Dominują w niej dwa kolory: biel i czerń. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, dzięki sprytnemu zabiegowi z częściowym położeniem paneli na ścianie oraz suficie, udało się wydzielić optycznie część jadalnianą.

Kolory w mieszkaniu

Zabawa kolorami mocno ociepliła wnętrze i nadała mu oryginalny charakter. W salonie główny element stanowi duża sofa obita wysokiej jakości tkaniną, w której subtelnie przeplata się pudroworóżowa nić. Róż pojawia się również w dodatkach w pozostałej części mieszkania. Mozaika na ścianie oraz szafce nawiązuje do pozostałej części mieszkania.

We wnętrzu inspirowanym naturą nie mogło zabraknąć kwiatów oraz nieco mniej oczywistego detalu jak chrobotek reniferowy w kolorze czarnym, w jednym z obrazów, które są powieleniem ściany sypialnianej. Obraz został zaprojektowany i wykonany przez Pracownię Ani M, która specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach.

Relaks rządzi!

W myśl maksymy: najważniejsze są detale - wisienkę na torcie stanowi dywan, którego wzór nawiązuje do tynku dekoracyjnego. Nie można również pominąć balkonu, wychodzącego na dziedziniec osiedla z fontanną, który dzięki hamakowi stanowi kolejną strefę relaksu.

Autor
Gdańskie mieszkanie zaprojektowane w zgodzie z naturą
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....